NED Hockey Nymburk – SC Kolín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

15. 02. 2017

V dohrávce 31. kola zvítězili nymburští hokejisté v derby nad Kolínem. Nymburk dokázal tým Kolína porazit potřetí v sezóně. Nymburskými hrdiny se stali Dominik Barbora a Jaroslav Brázdil. První jmenovaný vstřelil obě dvě branky, Brázdil zase nepustil za svá záda jediný puk.

Kolínští fandové jako tradičně přijeli podpořit své hráče v hojném počtu a od samého začátku svůj tým řádně povzbuzovali. To nymburští příznivci se rozjížděli hodně vlažně a s pořádným fanděním začali až po první třetině. Nakonec to však byli oni, kdo vychutnával lahodný pocit vítězství.
Nymburk začal náporem a prakticky celou první třetinu měl mírnou převahu, ovšem žádná z šancí se neujala. Hra plynula velmi rychle a hrálo se prakticky bez přerušení, až do času 16:32, kdy se před nymburskou střídačkou vyštípnul kus ledu a úvodní perioda musela být ukončena.
Zbytek času se dohrával až po úpravě ledové plochy. Ve druhé třetině se role obrátili a více aktivnější byli hosté, ovšem ani jim se nedařilo překonat skvělého brankáře nymburského týmu. S blížícím se závěrem druhého dějství se tlak hostí stupňoval, ovšem šance Kozáka a Černého zůstaly nevyužity. I po čtyřiceti odehraných minutách tak svítil na ukazateli skóre bezbrankový stav.
Hned na začátku závěrečné periody ujel sám na Brázdila kolínský Pipek, pokusil se zakončit mezi betony, ale nymburský brankář jeho pokus vyrazil. Vzápětí nymburský gólman zlikvidoval i dorážku, při které došlo k posunutí branky, to však již nemělo vliv na další vývoj akce. Prvního gólu se dočkali diváci až v 46. minutě. Bičiště vyhrál buly na Hese, který vystřelil od modré a Barbora jemnou tečí usměrnil puk za nic nevidícího brankáře Sejpala. Po vstřelení úvodní branky hra nabrala ještě více na tempu, rychlé protiútoky se přelévaly z jedné strany na druhou. Další gól však padnul až v čase 53:38, kdy domácí využili jedinou přesilovku, kterou dostali v zápase k dispozici. Bičiště našel před bránou zcela volného Barboru a ten z pěti metrů bombou propálil Sejpala podruhé. Ve zbývajícím čase už si domácí vítězství pohlídali a před slušně zaplněným stadionem si vychutnali závěrečnou děkovačku.
Branky: 46. Barbora (Hes, Bičiště), 54. Barbora (Bičiště, Eis)
Rozhodčí: Luczkow – Zmeškal, Hynčica
Vyloučení: 2:1