1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 2:4 (0:1, 2:2, 0:1)

12. 11. 2008

V Polabském derby zvítězil Kolín. Nymburku nepomohl ani prezident klubu Tomáš Netík, který se na tento zápas přesunul na pozici kouče domácího týmu. Zajímavostí utkání je, že hosté vstřelili všechny branky v přesilovce a domácí zase obě v oslabení.

Nymburští hokejisté mohli jít už ve 13. vteřině do vedení, jenže Sirotkova rána se odrazila od břevna Kalouskovi branky. Na druhé straně zahrozil L. Skokan, když minul v dobré pozici puk a Pospíšil mířil z mezikruží jen do Jágra. V 19. min. se však hosté přeci jen dočkali. Jágr Nedbalovu ránu vyrazil jen vedle sebe a Pomichálek už měl se zakončením lehkou práci.
Hned v úvodu druhé části hry se domácím podařilo v oslabení zásluhou Sirotka vyrovnat. Pak však přišel rozhodující moment utkání. Domácí hráli přesilovku, v ní však Kříž vyfasoval 2 min. a když pak rozhodčí hodně přísně vyloučil domácí za příliš mnoho hráčů na ledě, hrál Nymburk rázem v oslabení. Toho hosté dokonale využili. Po návratu Pospíšila využili nejprve dvojnásobnou početní výhodu a v pokračující převaze o jednoho muže přidali druhý gól. Nymburk stačil sice v dalším oslabení zásluhou nádherného Kadeřábkova blafáku snížit na 2:3, ovšem převaha Kolína ve druhé části byla zřetelná. Kalousek si šáhl na puk jen když jej dvakrát vyndával ze své klece, zatímco Jágr byl doslova v ohni střel.
Na začátku závěrečného dějství měli také Nymburští možnost dlouhé dvojnásobné přesilovky, ovšem na rozdíl od hostů, kteří ji zahráli excelentně, se domácí jen trápili a nevymysleli nic než slabé, signalizované střely od modré. Když ve 47. min. přidal nymburský Dulovec, ovšem tentokrát ve službách Kolína čtvrtý gól hostů, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Nymburk se k vážnější šanci už nedostal a hosté tak dokráčeli ke zcela zaslouženému vítězství.
Branky: 24. Sirotek (Kaulfus), 31. Kadeřábek (Vondrlík, Kříž) – 19. Pomichálek (Nedbal, Mejzr), 29. Malý (Kubišta), 30. Nedbal (Pomichálek), 47. Dulovec (Nedbal)
Rozhodčí:
Vyloučení:
11:9
Využití: 0:4
Oslabení: 2:0
Diváků: 650
Třetiny: 0:1, 2:2, 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4
Nymburk: Jágr – Haschka, Šafář, Kaulfus, Kříž, Topič, Sem, Švácha – Dvořák, Nýč, Sirotek – Mrňa, Škaloud, Zelenka – Vondrlík, Turinský, Toma – Kadeřábek
Kolín: Kalousek – Nedbal, Pohl, Pýcha, Procházka, Iterský, Morkes, Prostředník, Přibyl – Dulovec, Pomichálek, Mejzr – L. Skokan, Kubát, Čtvrtečka – Pospíšil, Kubišta, Malý – S. Skokan, Löffelmann      

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace