NED Hockey Nymburk – SC Kolín 2:8 (1:1, 1:4, 0:3)

01. 11. 2017

Ve 12. kole utrpěli nymburští hokejisté na domácím ledě debakl od Kolína.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, v polovině 4. minuty se dostal k odraženému puku od zadního mantinelu Planý a hned z první přesilovky se domácí radovali. Zanedlouho ale bylo srovnáno, když obránce Hierman tečoval střelu za záda vlastního brankáře Formánka. Od poloviny první třetiny se přeci jen začalo hrát z obou stran ve vyšším tempu, další gól však do první sirény už nepadnul.
V úvodu druhého dějství si domácí připravili dvě dobré šance ke skórování ani, jedna však nebyla využita a tak hosté trestali, když se po rychlém protiútoku prosadil Prokop. Krátce poté domácí ubránili přesilovku hostů, ovšem pár vteřin po návratu Arnošta z trestné lavice inkasovali z hole Malého potřetí. V dalším oslabení mohl snížit Stehlík, který se prosmýknul až před Sejpala, ovšem nedokázal zakončit nad beton kolínského brankáře. A tak hosté opět trestali. Při přesilovce čtyři na tři si pohrál s domácím gólmanem Formánkem nestárnoucí matador druholigových kluzišť šestačtyřicetiletý Jiří Kadlec a hosté vedli již o tři góly. Minutu nato přidal Kolín v klasické přesilovce pátý gól a Formánek zamířil na střídačku. Po oddechovém času zaujal místo v brance Nymburka Krofta. Ještě do přestávky se podařilo domácímu týmu snížit na dva pět, když se se štěstím prosadil Smejkal.
Ve třetí třetině se ještě snažili domácí s výsledkem něco udělat, ovšem hosté si vedení důslednou obranou hlídali. Když pak Kozák lehce objel obránce Parrishe a vstřelil šestý gól hostí, bylo ze strany domácích definitivně po jakékoliv naději. Zvláště poté, co za necelou minutu zamířil přesně do víka Pipek a hosté se radovali posedmé. Minutu před koncem museli hosté nuceně střídat brankáře, neboť Sejpal se v přerušené hře jel občerstvit k vlastní střídačce, což pravidla nedovolují. Do branky tak nastoupil Martínek. Přesně po patnácti vteřinách jeho pobytu na ledě napřáhnul v půlce hřiště Havelka a po lehce tečované střele máchnul Krofra lapačkou do prázdna – 2:8. Martínek se vrátil zpět na střídačku a Sejpal dochytal zbylých 44 vteřin.
Branky: 4. Planý (Hierman, Eis), 37. Smejkal (Stehlík) – 8. Malý (Pýcha, Semirád), 27. Prokop (Kysela, Kozák), 32. Malý (Panna), 34. Kadlec (Malý, Pýcha), 35. Prokop (Kozák, Kysela), 49. Kozák (Březina, Prokop), 50. Pipek (Malý), 60. Havelka (Pilný, Veselý)
Rozhodčí: Vrba – Kettner, Zmeškal
Vyloučení: 4:5
Využití: 1:2

Diváci: 500
Třetiny: 1:1, 1:4, 0:3
Vývoj skóre: 1:0, 1:5, 2:5, 2:8
Sestava Nymburka: Formánek (od 34:59 Krofta) – Mašek, Kříž, Eliáš, Hierman, Rittig, Parrish, Hofman – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Eis, Bičiště, Planý – Maršoun, Josefus, Šťastný – Čapek, Král.