NED Hockey Nymburk – SC Kolín 4:1 (1:0, 2:0, 1:1)

09. 11. 2016

Slušně zaplněné ochozy očekávaly vyrovnaný souboj tradičních rivalů. Hráči NED Hockey Nymburk však své soky z Kolína jasně předčili ve všech herních činnostech a zvítězili v poměru 4:1

Do první třetiny vešli domácí hráči zodpovědně a už od prvních minut diktovali tempo hry. Ve 12. minutě v přesilové hře si Jan Stehlík dojel k modré čáře pro nahrávku a následnou střelou z mezikruží otevřel skóre utkání. Po tomto gólu byli stále nebezpečnější domácí hráči, kteří si vytvářeli poměrně hodně šancí, ale ani jednu z nich nevyužili. Druhé třetina byla už pro oko diváka zajímavějším hokejem, jelikož hosté z Kolína začali více bruslit a vytvářeli si šance, které ale skvělá domácí obrana a gólman Brázdil likvidovali. Ve 35. minutě nymburští hokejisté skvěle zakombinovali před brankou Sejpala, když druhý gól vstřelil Dominik Barbora po krásné kličce, kterou si položil hostujícího gólmana a následně zakončil backhandovou střelou do odkryté branky. O 3 minuty později bylo ještě veseleji na zaplněném zimním stadionu, když dobře načasovanou nahrávku od spoluhráče zužitkoval obránce Petr Pýcha, který střelou nad vyrážečku poslal tým do tříbrankového vedení. Ve třetí třetině už téměř bylo o výsledku rozhodnuto, čemuž odpovídala i samotná hra, které byla oproti předešlým třetinám dosti pomalejší. Navíc ve 45. minutě ujel hostující obraně Jan Smejkal, který vyčkal na správný moment a poslal kotouč nad levé rameno gólmana hostí. Hosté se přeci jenom dočkali branky, která snížila stav utkání na 4:1, když před brankou Brázdila si vyměnili puk Krajňák s Kozákem a právě první jmenovaný doklepl kotouč za záda nymburské gólmanské jedničky. Tento gól byl poslední v tomto utkání a 3 body zaslouženě zůstávají doma.
Branky: 12. Stehlík (Arnošt, Kříž), 35. Barbora (Dyrynk, Novák), 38. Pýcha (Arnošt, Stehlík), 45. Smejkal – 48. Krajňák (Kozák)
Rozhodčí: Škrobák Michal - Votrubec Jan, Ševic Martin
Vyloučení: 3:3