NED Hockey Nymburk - SC Kolín 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

27. 01. 2013

Ve 29. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk doma v derby na Kolínem. Vítězství Nymburka sledovala rekordní návštěva 850 diváků.

Na začátku třetí třetiny předal prezident klubu Tomáš Netík šek na 15 000 Martině Justiánové na nákup nového invalidního vozíku. Přesně tolik totiž činil výtěžek sbírky, kterou uspořádali nymburští a kolínští fanoušci.
Minutu a půl se Nymburk bránil ve vlastní třetině úvodnímu náporu hostí, pak však ujel Sirotek, nahrál Dvořákovi, jehož pokus dorazil Velechovský a domácí vedli 1:0. V dalším průběhu třetiny ale měli více ze hry hosté, kteří se na dlouhé vteřiny usazovali v obranné třetině Nymburka. Nymburk však hrál dostatečně důrazně a zhušťoval prostor před vlastní brankou, takže hosté sice měli více střel, ale do vyložených šancí se nedostávali. Oba týmy si vyzkoušeli dvě přesilovky za sebou, ale ani jeden početní výhodu nevyužil. Naopak Kolín dokonce inkasoval. Stehlík se rozjel po levém křídle a tvrdým příklepem překvapil kolínského gólmana Moravce.
Na začátku druhé části hry předvedl fantastický zákrok Matoušek, kterou hokejkou ve vzduchu odrazil puk po střele Jankovského. Kolín měl opticky stále více ze hry, ovšem v brance Nymburka vše jistil bezchybný Matoušek. Domácí zahrozili až ve 29. min., kdy D. Protivný mířil do břevna. Po polovině zápasu se přeci jen Nymburk začal více osmělovat. Dvě velké šance měl Tregl, ale uspěl až napodruhé. Do třetí třetiny se tedy šlo za stavu 3:0 pro domácí.
Hned v první minutě třetí třetiny ujel kolínský Malý v sólovém nájezdu, jako pravák zkusil bekhendový blafák, mířil ale vedle. Z gólu se tak opět radovali domácí příznivci. Moravec neudržel na hrudi Šimkovo nahození a obránce Sem, který byl na výletě v útočném pásmu soupeře, pohotově doklepnul puk do brány. Kolín se ani za nepříznivého stavu nevzdával a stále hrozil. Dobrou příležitost nedal Jankovský a pak musel nájezd Skokana hasit faulem Vrba. Kolínští žádali trestné střílení, jenže rozhodčí nakonec udělil jen dvě minuty. V přesilovce se Kolínu přeci jen podařilo překonat Matouška, jenže zbytek zápasu si už domácí pohlídali a utkání dovedli do vítězného konce.
Branky: 2. Velechovský (Dvořák, Sirotek), 16. Stehlík (Šimek), 37. Tregl (Stehlík, Šimek), 44. Sem (Šimek) – 52. Šafránek (Jankovský)
Rozhodčí: Kareš – Novák, Potůček
Vyloučení: 9:3, navíc Malínský 10 min. os. tr.