NED Hockey Nymburk - SC Kolín 4:2 (3:1, 1:1, 0:0)

12. 10. 2005

V derby s Kolínem Nymburk zvítězil. Nymburský matador Milan Kosejk oslavil své 45. narozeniny vítězstvím. V článku je i několik fotografií ze zápasu.

Domácí mezi prořídlými ochozy rozhodly o výsledku prakticky už v první třetině. První gól utkání však vstřelili hosté. Domácí zaspali na konci trestu Čtvrtečky, který ujel spolu s Kosem. Jejich pokusy stihl ještě Kremina zlikvidovat, na třetí dorážku od Šebesty byl ale krátký. Nymburk inkasovaný gól nijak nepoznamenal a celou první třetinu si udržoval převahu, kterou přetavil v góly. Ten první vstřelil Král, kterého poslal do samostatného nájezdu Kosejk. Na 2:1 otočil opět Král. Malý zachytil rozehrávku hostí a domácí ostrostřelec podruhé překonal Lva v brance hostí. Třetí branku přidal Turinský, který nikým neatakován nadvakrát propasíroval puk za záda hostujícího brankáře.
V polovině druhé třetiny ujel domácí obraně Tecl, ovšem v sólu mířil nad Kreminovu svatyni. Kolínští se dočkali gólu až ve 34. min. kdy Kemina zlikvidoval sólový nájezd Domkáře. Kos ovšem nedokázal zabránit dorážejícímu Teclovi a ten podruhé překonal domácího brankáře. Za 22 vteřin se stav na ukazeateli skóre měnil znovu. Turinský z nenápadné akce střelou po zemi překonal Lva počtvrté. Hostující gólman se vzápětí vytáhl famózními zákroky, kdy zneškodnil dvě dorážky Krále. Na druhé straně zlikvidoval Ertelovi těsně před druhou sirénou další kolínské sólo Kremina.
Poslední třetina již příliš hokejové krásy nepřinesla. Jen Kolínský Skokan trefil tyčku domácí branky. Hosté se ještě v závěru pokusili o power play ovšem sami při ní málem inkasovali. Král jejich prázdnou branku těsně minul a připravil se tak o hattrick.
Branky: 10. Král (Kosejk), 13. Král (Malý), 16. Turinský (Kos), 34. Turinský (Havlín) – 4. Šebesta (Čtvrtečka, Kos), 34. Tecl (Domkář L.)