1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 4:3 (2:0, 0:1, 2:2)

30. 12. 2015

Ve 24. kole druhé hokejové ligy zvítězil Nymburk na domácím nad týmem Kolína. Nymburští hokejisté připravili svému soupeři teprve třetí prohru v sezóně. Derby jak má být, zaplněné tribuny, skvělá atmosféra a atraktivní a napínavý hokej do poslední vteřiny. To byly atributy předsilvestrovského souboje dvou největších rivalů.

První třetina patřila zcela jasně domácím. Hosté se prakticky k vážnějšímu ohrožení Brázdila vůbec nedostali. Skóre zápasu otevřel Čapek, který skvěle tečoval střelu Pýchy, jenž předchozích osm let působil v dresu Kolína. V 9. minutě přidal druhou branku Protivný, který si skvěle najel mezi obránce a blafákem překonal kolínského Sejpala podruhé.
Ve druhé třetině se karta zápasu obrátila a byli to naopak hosté, kteří diktovali tempo hry a nymburské nepouštěli do žádných brankových příležitostí. Jenže v brance domácích stál Brázdil, který předváděl skvělé zákroky. Nestačil až na bekhendovou střelu Semiráda, který tím potrestal Brázdilovo přísné vyloučení za posunutí branky.
Také ve třetí části byl Kolín lepší, i když převaha už nebyla tak znatelná jako v prostřední části. Nymburští pod tlakem chybovali v obraně, ale Brázdil dlouho odolával. Nejprve zlikvidoval sólo Semiráda a pak zneškodnil i dva nájezdy dvou na jednoho. Na dorážku Jankovského z otočky už ale nestačil zareagovat a bylo vyrovnáno. Pět minut před koncem vyrazila do ojedinělého útoku domácí dvojice Stehlík se Šimkem a druhý jmenovaný vrátil Nymburku vedení. Na začátku poslední minuty hosté odvolali gólmana, ale po střele Stehlíka inkasovali do prázdné brány počtvrté. Zdálo se, že je rozhodnuto, jenže dvacet vteřin před koncem vykřesal naději pro hosty Morkes. Kolínští si vzali oddechový čas, znovu odvolali brankáře, vyhráli buly a na celých posledních dvacet vteřin zamknuli Nymburk v obranném pásmu. Vytvořili si neuvěřitelný tlak, ale fantastický Brázdil už za svá záda puk nepustil.
Branky. 4. Čapek (Pýcha, Protivný) 9. Protivný (Čapek), 56. Šimek (Stehlík), 60. Stehlík (Kříž) – 37. Semirád (Malý, Hanzl), 49. Jankovský (Zumr, Morkes), 60. Morkes
Rozhodčí: Krob – Marek, Tasch
Vyloučení: 7:4
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 1150
Třetiny: 2:0, 0:1, 2:2
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 4:2, 4:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Saňa, Kříž, Pýcha, Knesl, Rittig, Novák – Šimek, Bičiště, Stehlík – Eis, Protivný, Čapek – Barbora, Michálek, Jindra

Foto: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace