NED Hockey Nymburk - SC Kolín 4:3 (3:1, 0:1, 1:1)

31. 01. 2007

Parádní hokej od obou mužstev, výborná divácká kulisa, to jsou znaky dnešního středočeského derby. Nymburk bez obránce Kříže, který zamířil na hostování do konce sezóny do Chrudimi, ale zato s čtveřicí sparťanských juniorů, kteří dostávají v posledních týdnech šanci i v extraligové Spartě, vedl nad svým soupeřem po první třetině už o dvě branky. Nakonec však musel vítězství zachraňovat až sedm minut před koncem důrazný Turinský.

Nymburk nezačal utkání dobře. Už ve 2. min. si totiž vyjel z rohu volný Hemský a Kremina poprvé kapituloval. Nabuzený domácí tým však rychlá branka vůbec nepoznamenala. Už v 5. min. podnikl rychlý útok Dulovec a po faulu na něj v ponechané výhodě stihnul ještě přihrát před branku Ludvíkovi, který nadvakrát vyrovnal. V další minutě pak předvedli nádhernou kombinaci Turinský s Dvořákem a Šimek zvyšoval do prázdné brány na 2:1 pro Nymburk. To ale nebylo vše. Po dvou ubráněných přesilovkách soupeře vyhrál Dulovec buly v útočném pásmu a Cunikova rána skončila potřetí za zády kolínského brankáře.
Hned na začátku prožívali infarktové stavy fanoušci obou týmů. Nejprve totiž zastavil Kosejk puk těsně před brankovou čárou, na druhé straně neuznal rozhodčí správně domácím neregulérní branku. Ve 27. min. se však přeci jen gólu diváci dočkali. Heřmanský se napřáhl od červené čáry a Kremina si nešťastně srazil koncem hole puk za vlastní záda. Vrátit Nymburku dvoubrankové vedení mohl vzápětí Ludvík, jenže před prázdnou bránou minul Dulovcovu přihrávku. Od té chvíle až do konce druhé třetiny byl Kolín lepší, ale Kremina napravoval svoji chybku a skvělými zákroky nedovolil soupeři vyrovnat ani v minutu a půl dlouhé dvojnásobné přesilovce soupeře.
Na začátku poslední třetiny byl však fantom domácí branky přeci jen překonán. Obrana za sebou nechala volného Řípu a ten v pádu vyrovnal. Po tomto inkasovaném gólu se rozhodl  kouč Lejsek trochu překvapivě poslat do brány místo Kreminy Matouška. Obě mužstva se dál snažila strhnout vedení na svoji stranu a oba brankáři museli ukazovat své umění. Především Malý se blýsknul, když do lapačky krásně chytil Hertlův pokus. Sedm minut před koncem však přeci jen kapituloval. V přesilovce napřáhl od modré Kos a Turinskému se podařilo jeho střelu dorazit za Malého záda. Minutu před koncem se Kolín pokusil v power play o vyrovnání. Vytvořil si velký tlak a Nymburk od vyrovnání zachránila po střele Hemského tyčka Matouškovi branky.
Branky: 5. Ludvík (Dulovec), 6. Šimek (Dvořák, Turinský), 15. Cunik (Dulovec), 53. Turinský (Kos, Cunik) – 2. Hemský (Janda, Taragel), 27. Heřmanský, 42. Řípa (Florián, Skokan)
Rozhodčí: Souček – Beneš, Štofa
Vyloučení: 6:7