1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 5:3 (1:0, 3:3, 1:0)

16. 01. 2011

Ve 28. kole druhé hokejové ligy vyhrál Nymburk na domácím ledě nad celkem Kolína. Krásný zápas se spoustou branek, zaplněné tribuny, drama do posledního okamžiku. To byly atributy Polabského derby. Nymburk vybojoval první lednovou výhru a téměř po dvou měsících si opět připsal v domácím prostředí tři body.

Už ve 20. vteřině zápasu se na hostujícího brankáře řítil sám Klíma, ale Brázdil, který tentokrát nastoupil místo Blažka, jeho nájezd kryl. Po několika přesilovkách na obou stranách se dočkali diváci první branky až v 16. min, kdy se napřáhl Tregl a tvrdou ranou propálil Brázdila.
Ve druhé třetině se pak rozsypal s brankami doslova pytel. Celkem jich padlo 6 a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Už po 15 vteřinách hry zůstal zcela sám před prázdnou brankou Malý a bylo vyrovnáno. Ve 23. min však domácí opět vedli. Kolínskému Nedbalovi přeskočil v přesilovce na útočné modré puk hokejku a tryskem letící Sirotek zakončil přesně pod víko. Hosty inkasovaná branka nerozhodila a ještě v téže početní výhodě vyrovnali, když se přesnou ranou na vyrážečku trefil Dulovec. Krátce na to střílel Dulovec do odkryté branky, jenže Vajner skvělým zákrokem betonem šanci zneškodnil. V další přesilovce propálil Vajnera znovu tvrdou střelou na vyrážečku Pospíšil. Přestože gólu zřejmě předcházel přestupek hostů „příliš mnoho hráčů na ledě,“ branka byla uznána. V závěru třetiny se zvyšoval tlak domácích, ovšem v brance Kolína čaroval Brázdil. Nejdřív neuspěl v samostatném nájezdu Kazatel, pak přálo kolínskému gólmanovi i štěstí, když jej přímo do betonu trefila tečovaná střela. Na další tečovanou střelu Cicvárka už ale kolínský gólman nedosáhl a Nymburk zásluhou Šimka vyrovnal. Těsně před druhou sirénou pak ujel v nájezdu Zadina, který strhnul opět vedení na stranu Nymburka.
Hned v první minutě třetí třetiny mohl vyrovnat Musil, jenže prázdnou nymburskou branku přestřelil. Ve 45. min. opět promluvily šikovné ruce Zadiny, které daly Nymburku uklidňující dvoubrankové vedení, jenž si domácí pohlídali až do konce zápasu.
Branky: 16. Tregl (Turinský, Hrubant), 23. Sirotek, 38. Šimek (Cicvárek), 40. Zadina (Sirotek), 45. Zadina – 21. Malý (Čtvrtečka), 23. Dulovec, 33. Pospíšil (Dulovec)
Rozhodčí: Prchal
Vyloučení: 8:6
Využití: 0:1
Oslabení: 1:0
Diváků: 600
Třetiny: 1:0, 3:3, 1:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 5:3
Nymburk: Vajner – Müller, Hataš, Zákoutský, Hobza, Houser, Cicvárek, Vlach – Dvořák, Sirotek, Klíma – Kazatel, Zadina, Šimek – Vacek, Turinský, Tregl – Hrubant
Kolín: Brázdil – Nedbal, Pohl, Kubát, Procházka, Pýcha, Drak – Malý, Musil, Skokan, Morkes, Pospíšil, Mejzr, Dulovec, Pomichálek, Čtvrtečka, Hloušek       

Foto pro vás zhotovil Ludvík Navrátil
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace