1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – SC Kolín 5:6 (4:2, 0:3, 1:1)

11. 02. 2015

Ve 31. kole podlehnul Nymburk na domácím ledě v derby Kolínu. Bylo to derby jak má být. Spousta branek, oba týmy se střídaly ve vedení, oba týmy si zažily krizi i euforii. Z vítězství se však nakonec radovali hosté.

Nymburk začal v domácím prostředí katastrofálně. Hned v úvodu si nymburská obrana musela připadat jak na kolotoči, který na konci druhé minuty vypnul úvodní brankou zápasu Malý. Za dvě minuty přidal tentýž hráč v přesilovce druhou branku a fanoušci Kolína začali skandovat „deset, deset.“ Při dalším vyloučení nymburského hráče využil domácí Král tradičního, pro hráče soupeře však nečekaného odrazu od mantinelu a pohodlně do prázdné snížil. Ještě v témže oslabení obral Eis jednoho z hostujících beků a domácí kapitán vyrovnal. V první přesilovce domácích se na kolínského Sejpala řítil sám Eis, ovšem neuspěl. Za malou chvilku však přeci jen výhodu o jednoho muže využil střelou od modré Knesl a hostujícího gólmana Sejpala nahradil Moravec. Ani on ale dlouho čisté konto neudržel. Král totiž obral kolínského obránce o puk a svoji šanci zakončil hattrickem. Po neuvěřitelném obratu zase znělo „deset, deset“ z nymburského kotle. Kolín pokračoval v obrovském útlumu, jenže další branku už domácí nepřidali. Dulovec neproměnil samostatný nájezd, a neuspěli ani Král s Bičištěm, kteří poté, co se dva kolínští obránci srazili na modré, jeli sami ve dvou na gólmana.
Nevyužité stoprocentní šance mrzeli domácí hned v úvodu prostředního dějství. To byli totiž naopak nymburští obránci, kteří vyráběli na ledě těžko pochopitelná zaváhání, která hosté okamžitě trestali. Nejprve ujel podél mantinelu Šafránek a s pomocí obránce i brankáře dokázal zpoza branky skórovat. Potom zase nechala nymburská obrana ujet Semiráda, který vyrovnal. Pak se dostal ke slovu i Nymburk jenže ani další nájezd dva na jednoho, tentokrát v podání Eise a Krále, brankou neskončil. Hosté se radovali z dalšího gólu v polovině utkání, ale jejich radost byla předčasná, neboť rozhodčí rozpažil a hra pokračovala dál. Nymburk poté nevyužil další nájezd dvou na jednoho a tak hosté trestali. Fatální zaváhání v obraně potrestal Kulhánek, který si z modré sjel na Šafránkovu nabídku.
Ve 45. min. se hostům podařilo díky skvělému Šafránkovi odskočit na rozdíl dvou branek a kolínští si pozornou hrou výsledek hlídali. Přesto se ještě necelé čtyři minuty před koncem podařilo v poslední vteřině přesilovky snížit Šimkovi a vykřesat tak naději. Nymburk zkusil v závěru i power play v největší šanci však Král minul a tak si hosté vítězství udrželi.
Branky: 8. Král (Eis), 9. Král (Eis), 12. Knesl, 14. Král, 57. Šimek (Wszolek, Dulovec) – 2. Malý (Nedbal), 4. Malý (Morkes, Nedbal), 24. Šafránek (Zumr), 24. Semirád (Šifta, Nedbal), 39. Kulhánek (Šafránek, Jankovský), 46. Šafránek (Jankovský, Petira)
Rozhodčí: Battěk – Doležal, Marek
Vyloučení: 7:5, navíc Král (N) a Petira (K) oba 10 min. os. tr.
Využití: 2:1
Oslabení: 2:0
Diváci: 600
Třetiny: 4:2, 0:3, 1:1
Vývoj skóre: 0:2, 4:2, 4:6, 5:6
Sestava Nymburka: Frodl – Bičiště, Knesl, Kulich, Rittig, Cicvárek, Herna – Eis, Král, Brzák – Protivný, Dulovec, Šimek – Dvořák, Kadlec, Wszolek – Velechovský

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace