1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 7:1 (2:0, 1:0, 4:1)

19. 09. 2001

Hned ve svém prvním utkání na domácím ledě přivítal Nymburk svého rivala z Kolína. Domácím hokejistům se dokonale povedla odplata za poslední zápas, který v Kolíně prohráli 11:3 a tentokrát to byli oni, kdo nadělil svému soupeři debakl.

Branky: 3. Dvořák (Nedbal), 15. Kosejk (Turinský), 22. Lukeš (Kocman, Dvořák), 48. Černý TS, 50. Skořepa, 58. Skořepa, 58. Lukeš (Kos) - 49. Jelínek (Turyna)
Rozhodčí: ?
Vyloučení: 6:9, navíc Langer (Nbk) 10 min. os. tr.,
Využití: 1:0
Diváků: 1000
Sestava Nymburka: Kremina - Zeman, Kosejk - Krejčík, Kos - Farář, Nedbal - Bartoníček - Langer, Turinský, Černý - Dvořák, Kocman, Lukeš - Hradec, Skořepa, Jelínek - Jeník
Vývoj skóre: 4:0, 4:1, 7:1


Hned ve svém prvním utkání na domácím ledě přivítal Nymburk svého rivala z Kolína. Domácím hokejistům se dokonale povedla odplata za poslední zápas, který v Kolíně prohráli 11:3 a tentokrát to byli oni, kdo nadělil svému soupeři debakl. Poslali totiž Kolín domů se sedmigólovým přídělem, když sami inkasovali pouze jednou. Derby bylo navíc okořeněno soubojem dvou bratrů Nedbalů, kteří stáli proti sobě každý na jiné straně. V nymburském dresu to byl Václav, v kolínském Karel. Kolínské srazilo do kolen neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí. Celkem třikrát před nimi zívala prázdná brána, jenže nebyl z toho ani jeden gól.
Úvod zápasu vyšel domácím dokonale. Už ve třetí minutě dorazil Dvořák Nedbalovu ránu do kolínské sítě a otevřel tak skóre zápasu. Druhý gól přidal v přesilovce bombou od modré Kosejk, když puk ještě před Kalouskem tečoval nohou Langer. Kreminu v brance domácích nejvíce zaměstnával Hasil, jenže svoje šance nedokázal zužitkovat.
I prostřední dvacetiminutovku začali domácí skvěle. Po ukázkové kombinaci zvýšil ve 22. min. na 3:0 Lukeš. Tento gól domácí trochu uspal a aktivita se přesunula na hokejky hostí ovšem Synek své dvě tutovky zazdil a From bombou těsně minul. Nevedlo se ani Královi, jehož střela do odkryté branky byla tečována vysoko nad.
Hokejově nejpohlednější poslední třetina zvedala diváky ze sedadel. Na každé straně útok stíhal útok, na bránění se zapomínalo. To se stalo hostím osudné. Ve 48. min. byl totiž Černý zastaven jen za cenu faulu a trestné střílení, které za něj bylo nařízeno sám proměnil. Kolínští sice vzápětí snížili Jelínkem, ale Skořepa odpověděl ještě rychleji a vrátil Nymburku čtyřgólové vedení. To sám ještě zvýšil, když potrestal obrovskou minelu Douši. Zcela odevzdaného soupeře pak dorazil sedmým gólem Lukeš. Nejprve si lehce obešel obránce pak položil gólmana a potom střelou posedmé rozjásal zaplněný stadion.

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace