NED Hockey Nymburk - SC Kolín 7:2 (3:0, 2:0, 2:2)

01. 11. 2006

V polabském derby zvítězil jednoznačně Nymburk V zajímavém zápase, ve kterém Nymburk oplatil hostům porážku z prvního vzájemného zápasu se blýsknul hattrickem domácí Culka. Po Nýčovi je tak druhým hráčem v nymburském týmu, který dal letos v jednom utkání tři branky.

O osudu utkání rozhodlo prvních pět minut. Nymburk totiž vlétl do utkání jako uragán a ze tří prvních střel se třikrát radoval. Nejprve se z otočky trefil Culka, přesně o minutu později našel Jágr zcela volného Ludvíka a skvostnou pětiminutovku ukončil Kos, který se vydal na výlet do útočného pásma. Kolín působil hodně bezradně a ani ve druhé třetině domácím nestačil. Ti naopak měli chuť do hry a náskok ještě zvýšili. Ve 27. min. se napřáhl od modré mladíček Sem a hostující obránce Nedbal si nešťastně srazil puk do vlastní branky. Hodně blízko ke vstřelení branky byli hosté po střele Kubišty, puk po jeho střele však zazvonil jen na tyčku. Na druhé straně se řítil v oslabení sám na gólmana hostů Malého Culka a Klaban zastavil jeho průnik jen za cenu faulu, po kterém nařídil hlavní rozhodčí trestné střílení. Sám faulovaný Culka jej proměnil a zvýšil už na 5:0.
V úvodu poslední třetiny Kolín přeci jen zabral a výsledkem byla trefa Nedbala. Hosté v závěru ještě snížili na 5:2, když Kubišta elegantně přešel přes Havlína a podruhé překonal Matouška. Poslední slovo ovšem patřilo domácím. V následující minutě se totiž trefil Sirotek a 11 vteřin po úspěšné střele Sirotka dokončil hattrick Culka.
Branky: 2. Culka (Dulovec, Šimek), 3. Ludvík (Jágr), 5. Kos (Dulovec), 27. Sem, 35. Culka TS, 58. Sirotek (Ludvík), 58. Culka (Šimek, Dulovec) – 44. Nedbal (Kubišta, Adamec), 57. Kubišta
Rozhodčí: Neťuka – Svoboda, Macháč
Vyloučení: 11:8, navíc Klaban (K) TS, Čtvrtečka (K) 10 min os. tr. + tdku