NED Hockey Nymburk - SC Kolín 7:4 (2:1, 4:3, 1:0)

17. 11. 2009

V parádní divácké kulise, kterou vytvořilo 700 diváků, porazil Nymburk kolínské Kozly. V nymburském dresu zářil Sirotek, který dvě branky dal a na dvě přihrál. Naopak Kolín nastoupil bez své brankářské jedničky Blažka a náhradník Truhlář jej nedokázal plnohodnotně zastoupit.

Hostům z Kolína vyšel parádně začátek zápasu. Přesně po 61 vteřinách vystřelil od modré Pýcha a jeho střela po ledě prošla pod Rücklovým betonem. Nymburk však inkasovaná branka nezaskočila. M. Krejčík si odseděl dvouminutový trest a krátce po návratu na hřiště střelou pod víko vyrovnal. Chvilku nato byl v samostatném nájezdu na Truhláře zahákován L. Krejčík, nařízené trestné střílení však sám postižený nedal. Další obrovskou šanci pak nedal Martinec, který netrefil prázdnou branku. Z gólu se tak domácí fandové radovali až v 11. min., kdy střelou od modré propálil Truhláře Martinec. Převaha domácích skončila až po té, co Vacek inkasoval pětiminutový trest, hosté ovšem dlouhou přesilovku nevyužili.
Nástup do druhé třetiny měli domácí opět hrozivý. Tentokrát Rückl inkasoval již po 37 vteřinách, když Malý využil zaváhání domácí obrany. Vyrovnaný stav ovšem nevydržel ani minutu a půl. Nymburk využil dvě přesilovky a rázem vedl o dva góly. Nejprve našel Sirotek před brankou Draka a ten ač tísněn propasíroval puk do kolínské branky. V další přesilovce propálil vše od modré Kříž a Truhlář se pakoval z branky. Hosté ale znovu kontrovali. Ponechanou výhodu zužitkoval Pomichálek. Brankovým hodům druhé třetiny nebyl stále ještě konec. Ve 30. min. se prosadil střelou po ledě nymburský Sirotek, pět minut nato překonal Brázdila Hloušek a zvýšil tak na 6:3. Za hosty stačil ještě do druhé přestávky snížit přesilovkovým gólem Pospíšil.
V poslední části hry se brankostroj zastavil. Nymburk se zaměřil především na bránění vedení a tak měli hosté optickou převahu, kontaktní gól ale nevstřelili. Naopak v 57. min. využil chyby v obraně hostí Sirotek a definitivně rozhodl.
Branky: 5. M. Krejčík (Velechovský, Kořínek), 11. Martinec (M. Krejčík), 22. Drak (Sirotek), 24. Kříž (Sirotek), 30. Sirotek (L. Krejčík), 36. Hloušek (Protivný), 58. Sirotek – 2. Pýcha (Pomichálek), 21. Malý, 27. Pomichálek (Mejzr), 38. Pospíšil (Malý, Tondr)
Rozhodčí: Kareš
Vyloučení: 3:9, navíc Vacek (N) 5+dku, Malý 10 min. os. tr.