NED Hockey Nymburk - SC Kolín 8:1 (5:0, 0:1, 3:0)

08. 01. 2006

Ve 27. kole deklasoval Nymburk na domácím ledě Kolín. Devět kol nebyli schopní nymburští hokejisté nastřílet soupeři více než tři branky. Až v derby s Kolínem se rozpomněli jak se střílejí branky největšího rivala v jednadvacátém druholigovém derby rozstříleli rozdílem třídy. Tři branky si připsal na své konto kolínský Malý, který už druhým rokem nastupuje za Nymburk.

Kolínští nastoupili do utkání zcela bez obrany a už ve 12. min prohrávali 5:0. Skóre otevřel už ve 14. vteřině Malý, který využil krásné přihrávky Krále a hostující gólman poprvé inkasoval. Na konci 4. min se v přesilovce prosadil dorážkou tentýž hráč – 2:0. Neuběhla ani minuta Turinský lehce přešel přes hostujícího obránce a kolínský gólman již neměl proti kličce skvělého technika šanci. Po ubráněném oslabení využil Lukeš své rychlosti, přihrál mezi kruhy a nikým nehlídaný Zeman vyhnal kolínského Krále na střídačku. Až za tohoto stavu se dostali ke slovu hosté, jenže Kremina se po uklouznutí stihl vrátit do branky včas a Florianovu ránu od modré chytit. Vzápětí se tentýž hráč řítil v oslabení od vlastní modré sám na Kreminu, ten ale jeho sólo z bravurou zlikvidoval. Z následného protiútoku se radoval Nymburk popáté, když Kos nadvakrát překonal Pilného. Ještě v téže minutě Pilný zlikvidoval tutovou šanci Sirotka a v 19. min. stihli kolínští obránci po střele Tomy odpálit puk z brankové čáry.
Do druhé třetiny se vrátil do branky Kolína Král a hned ukázal svoje kvality, když zlikvidoval šance Lukeše a Turinského. Pak Nymburk trochu polevil a hosté zahrozili v přesilovce Domkářem. Kremina stihl jeho pokus zneškodnit ovšem střela od modré nejlepšího kolínského hráče Floriana už mu proklouzla pod vyrážečkou.
Po kolínské brankářská rošádě se do branky hostí postavil do třetí třetinu opět náhradník Pilný, který ve 46. min. se štěstím chytil druhou Sirotkovu megašanci. V rozmezí čtyř minut mezi 53. a 56. minutou, ale opět třikrát inkasoval. Při hře čtyři na čtyři se nechal vyloučit hostující Matalík na dvě plus dvě a Nymburk oba jeho fauly potrestal gólem. Nejprve v přesilovce čtyři na tři dokončil Malý hattrick, pak Šimek ve čtyřech na obou stranách zvýšil na 7:1 a v klasické přesilovce potrestal i druhý Matalíkův trest Toma, kterému přikopl puk Turinský. Nymburk tak dokráčel k historicky nejvyšší výhře nad Kolínem.
Branky: 1. Malý (Král, Šimek), 4. Malý (Zeman, Jágr), 5. Turinský (Krejčík), 8. Zeman (Lukeš), 12. Kos (Turinský), 53. Malý (Král, Kosejk), 53. Šimek (Sirotek), 56. Toma (Turinský, Kosejk) – 31. Florian (Domkář)