1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SC Kolín 8:4 (3:1, 2:1, 3:2)

24. 10. 2010

Druholigoví hokejisté načali zápasy 10. kola druhou čtvrtinu základní části. A hned na úvod oplatil Nymburk Kolínu porážku z prvního kola.

Diváci se ještě mačkali před branami zimního stadionu ve frontě na vstupenku a Nymburk už vedl 3:0. Takový byl úvod velkého polabského derby. Pro Nymburk to byl úvod doslova z říše snů, naopak Kolín se smažil v pekle. Čas 1:05 a na časomíře už svítí 3:0. Trenér Kolína Bednář si bere oddechový čas a v brance hostí nahrazuje Blažka ve své letošní druholigové premiéře Brázdil. I po takovém úvodu se dál hrál výborný hokej. Kolínští se snažili rychle snížit, ovšem nymburská obrana pracovala bezchybně. Naopak hosté mohli ještě inkasovat, ale další nájezdy dva na jednoho už domácí neproměnili. V největší šanci zachránil Kolín  Musil, který hokejkou vyrazil Dvořákovu ránu letící do prázdné branky. Přesto se do přestávky hosté dočkali, když námaz nymburských potrestal v přesilovce Pohl.
Také ve druhé části byli diváci svědky výborné hry obou mužstev a ani brankové hody se nezastavili. Ve 46. min. zvýšil v přesilovce ranou od modré domácí Sem. Ten samý hráč se chvíli na to napřáhl od modré znovu, Šimek se pokusil jeho střelu dorazit, ale puk si nakonec kopnul do vlastní sítě Nedbal – 5:1. Hosté se však nevzdávali a opět kontrovali. Ještě vloni nymburští hráči Dulovec a Drak si vyměnili puk a ten po Drakově střele skončil až za zády Blažíčka.
Ani ve třetí části domácí hráči nepolevili a po zásazích Vacka a Lišky vedli už 7:2. Pak opět potvrdil Dulovec, že se mu v Kolíně nebývale daří a střelou k tyči znovu snížil. Krátce na to přidali Kolínští další branku, těsně před jejím dosažením však rozhodčí Stolín odpískal zásah puku do Blažíčkovi masky a branku tak neuznal. Z protiútoku pak vymetl šibenici Brázdilovi branky Klíma a po osmé tak rozvlnil síť kolínské branky. Poslední slovo přesto patřilo hostům, když se v přesilovce podruhé trefila nová kolínská posila Pohl.
Branky: 1. Dvořák (Sirotek, Klíma), 1. Zadina (Sem), 2. Vacek (Liška), 26. Sem (Šimek), 33. Šimek (Sem), 43. Vacek (Klíma), 49. Liška (Vacek, Zvolenský), 52. Klíma (Kinkor) – 17. Pohl, 36. Drak (Dulovec, Mejzr), 50. Dulovec (Morkes), 56. Pohl (Skokan)
Rozhodčí: Stolín
Vyloučení: 8:7
Využití: 3:2
Diváci: 600
Třetiny: 3:1, 2:1, 3:2
Vývoj skóre: 3:0, 3:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:3, 8:3, 8:4
Sestava Nymburka: Blažíček – Hataš, Ulrych, Müller, Sem, Zákoutský, Houser – Dvořák, Sirotek, Klíma – Šimek, Zadina, Kazatel – Liška, Zvolenský, Vacek – Kinkor
Sestava Kolína: Blažek (od 2. min. Brázdil) – Nedbal, Pohl, Kubát, Drak, Pýcha, Přibyl, Procházka, Malý, Musil, Skokan, Manhart, Kubišta, Morkes, Dulovec, Pospíšil, Mejzr

Foto Michal Bílek, Nymburský Deník

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace