NED Hockey Nymburk - SHC Klatovy 6:5 pp (3:2, 1:1, 1:2 - 1:0)

07. 12. 2008

Nymburk si po čtyřech porážkách konečně připsal opět vítězství. Utkání se bodově vydařilo Jiřímu Martincovi, který vstřelil svůj první letošní gól a přidal tři asistence. Poprvé v sezóně se trefil také obránce David Sem.

Nymburk začal proti Klatovům podobně jako ve středu proti Jindřichovu Hradci, ovšem tentokrát se hráči domácích v zakončení nemýlili. Na začátku 6. min. otevřel skóre zápasu Šimek, když dorazil Semovu ránu od modré. Za 24 vteřin bylo ovšem vyrovnáno, po té co Mainer potrestal Vlachovo vyloučení. Po několika málo sekundách však Nymburk opět vedl. Úspěšnou dorážkou se poprvé v letošní sezóně gólově prosadil Martinec. A o několik okamžiků později lovil Jež puk zpoza svých zad opět. Tentokrát se rovněž premiérovým gólem prezentoval střelou od modré obránce Sem. Po trochu divoké dvouminutovce se hra uklidnila, ovšem ve 13. min dostal dlouhou přihrávku přes celé hřiště hostující Geltner a svůj nájezd zakončil přesnou střelou pod víko.
Také ve druhé části si domácí vypracovali více šancí. Jenže Kadeřábek z nájezdu proti Ježovi neuspěl a tak přišel trest. V oslabení ujeli Hobl se Setikovským a bylo vyrovnáno. Domácí odpověděli šancí Zelenky, který ovšem nájezd nedal. Stejný hráč byl úspěšný až o pár minut později, když dorazil Martincovo přikopnutí. Do konce třetiny se ještě vyznamenal hostující gólman Jež, jenž zneškodnil i druhý nájezd Kadeřábka, který ani napodruhé s blafákem neuspěl. Další blafák zkusil na Ježe i Turinský, ten však pro změnu netrefil odkrytou bránu.
Třetí třetinu začal Nymburk dvouminutovou dvojnásobnou přesilovkou, ovšem zahrál ji tragicky aniž by vůbec ohrozil branku hostí. Naopak hosté vzápětí v klasické přesilovce vyrovnali na 4:4. V čase 57:14 šli dokonce hosté zásluhou Hauera poprvé v zápase do vedení. Domácí ovšem v poslední minutě odvolali brankáře a zásluhou Nýče pět vteřin před koncem vyrovnali. V prodloužení pak rozhodl o vítězství Nymburka Toma.
Branky: 6. Šimek (Sem), 6. Martinec (Zelenka, Škaloud), 7. Sem (Šimek), 34. Zelenka (Martinec, Šafář), 60. Nýč (Martinec), 62. Toma (Martinec) – 6. Mainer (Hauer, Dorňák), 13. Geltner (Hauer), 26. Setikovský (Hobl), 45. Hauer (Straka), 58. Setikovský (Hobl, Dvořák)
Rozhodčí: Würtherle – Frodl, Ledinský
Vyloučení: 4:8