NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín 2:7 (1:1, 1:5, 0:1)

30. 10. 2011

V 15. kole 2. ligy prohrál Nymburk doma s Hodonínem. Nymburk poprvé v letošní sezóně odešel z domácího ledu bez jediného bodu. O výsledku zápasu rozhodl závěr druhé třetiny, kdy domácí inkasovali během minuty a půl tři branky.

Nymburk nezačal špatně a už v 6. min. Weissova střela olízla břevno Peksovi branky. Na konci sedmé minuty se však nechal vyloučit Tondr a hosté zásluhou přesné teče Rehuše šli do vedení. Nymburk odpověděl také v přesilovce. Sedlák krásně našel volného Vaľka a ten vyrovnal.
Na začátku druhé části spálili hosté dvě velké šance, naopak domácí Sedlák si zopakoval spolupráci s Vaľkem a Nymburk vedl 2:1. Hosté ovšem dokazovali svoji převahu, nutili domácí k chybám a po jedné takové vyrovnal Jurásek. Krátce na to se nechal vyloučit domácí kapitán Sedlák a hosté opět trestali. Peš zůstal zcela sám před Kociánem a nadvakrát procpal puk za záda bezmocného gólmana. Hra se na obou stranách otevřela a obě mužstva si připravila několik šancí leč bez gólového efektu. Ve 37. min. se však opět nechal hloupě vyloučit Tondr a hosté opět jeho faul potrestali gólem. Vzápětí se Tondr nechal lacino obehrát na útočné modré a Hodonínští z protiútoku dva na jednoho vstřelili pátou branku. To ale nebylo vše, protože ještě před přestávkou zasadil značně otřeseným nymburským hokejistům šestou ránu Špok.
Poslední třetina se tak dohrávala prakticky jen z povinnosti. O výsledku bylo rozhodnuto. Neškodní domácí nevyužili ve třetí třetině ani jednu ze čtyř přesilovek, naopak hosté po dalších zmatcích v nymburské obraně přidali sedmou branku.
Branky: 15. Vaľko (Sedlák), 25. Vaľko (Sedlák) – 9. Rehuš (Hlavačka, Jurásek), 28. Jurásek (Peš, Rehuš), 30. Peš (Jurásek, Hlavačka), 39. Špok (Hollý, Fiedler), 40. Jurásek (Hlavačka, Rehuš), 40. Špok (Hollý, Miklík), 54. Jurásek (Rehuš, Hlavačka)
Rozhodčí: Weinfurter – Potůček, Tasch
Vyloučení: 4:7