1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín 4:5 (2:3, 2:1, 0:1)

22. 01. 2012

Ve 37. kole druhé ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s vedoucím týmem tabulky Hodonínem. Nymburk nechal zapomenout na předchozí nezdary s týmem z jižní Moravy a vzepjal se k výbornému výkonu, přesto to však na body nestačilo. Hostům nakonec zachrán

Domácí měli vynikající vstup do utkání. Hned na začátku 2. min. se jim podařilo využít přesilovku, když Treglovu střelu tečoval Šimek. Ještě na konci téže minuty však ujeli hosté dva na jednoho a Peš povedenou akci zakončil vyrovnávací brankou. Na konci třetí minuty pak také hodonínští přetavili svoji první přesilovku v gólový úspěch. Hlavačka se napřáhl od modré a hosté vedli dva jedna. Šance domácího Šimka a Weisse pak ke gólu nevedly, podobně neuspěl na druhé straně Pokorný. Ve 14. min. předvedli hosté opět bleskový protiútok na jehož konci se radoval Kocák. Ještě do přestávky ale ujel Tregl a svoje sólo zakončil gólem.
V polovině druhé části nachytal v přesilovce hostujícího gólmana střelou mezi nohy Velechovský a bylo vyrovnáno. Krátce nato si stáhnul rukou puk ze vzduchu Němeček a pohotovou otočkou poslal Nymburk do vedení a hodonínského gólmana Peksu na střídačku. Místo Peksy putoval do branky hostí Šenk, který se nedlouho poté mohl radovat z vyrovnání, který zařídil v přesilovce přesnou střelou do růžku ostrostřelec Jurásek.
Do poslední části vstupovali oba týmy za vyrovnaného stavu a průběh zápasu napovídal, že kdo dá první branku, bude hodně blízko bodům. Vstřelit branku se nakonec podařilo hostům, když Hollý využil lehkého zaváhání domácí obrany. Nymburk zkusil v poslední minutě hru v power play a málem se mu to vyplatilo. Kneslova bomba od modré však jen zazvonila na břevno hodonínské branky.
Branky: 2. Šimek (Tregl, Knesl), 17. Tregl, 30. Velechvoský (Šimek, Knesl), 33. Němeček (F. Dvořák) – 2. Peš (Kocák, Jurásek), 3. Hlavačka (Podešva), 14. Kocák (Jurásek, Peš), 35. Jurásek (Hlavačka, Kocák), 50. Hollý (Špok, Hlavačka)
Rozhodčí: Weinfurter
Vyloučení: 7:8
Využití: 2:2
Diváci: 330
Třetiny: 2:3, 2:1, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:3, 4:3, 4:5
Sestava Nymburka: Blažíček – Knesl, Sem, Vlach, Šefl, Tondr, Cicvárek, F. Dvořák, Kozák – Velechovský, Tregl, Šimek – Němeček, Sirotek, Martinec – V.Dvořák, Weiss, Štěpán – Rys

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace