NED Hockey Nymburk - SHK Hodonín 6:7 sn (2:1, 2:0, 2:5)

18. 11. 2012

V 15. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na nájezdy s vedoucím Hodonínem. Nymburk si udržel letošní domácí neporazitelnost v základní hrací době v domácím prostředí. V nájezdech však lídrovi tabulky podlehnul.

Utkání se vyvíjelo pro Nymburk skvěle. Hosté šli sice brzy do vedení, jenže po střelách Sedláka a Velechovského vedli domácí po první třetině 2:1.
Přímo snový nástup do druhé třetiny předvedli domácí ve druhé části. Uplynulo 39 vteřin a nymburští hokejisté vedli po střele Lence 3:1. Po dalších třinácti vteřinách nestačil hostující gólman Barus na střelu Stehlíka a v brance jej vystřídal Zavadil. Hosty inkasované branky dokonale probudily a až do konce druhé třetiny měli obrovskou převahu. Jenže několik vyložených šancí neproměnili. Největším smolařem byl Stejskal, který jel dvakrát během chvíle zcela sám na Kareše, ten však fantastickými zákroky držel Nymburk nad vodou.
Ve třetí třetině se s na ledě doslova rozsypal pytel s góly. V úvodu třetí části hry hosté přeci jen Kareše překonali a snížili. Vzápětí však tříbrankové vedení vrátil domácím přesnou ranou do horního růžku Stehlík. Pak ale Cicvárek uhnul před nahozeným pukem od modré a ten skončil za zády nic nevidícího Kareše – 5:3. Krátce nato využili hosté přesilovku a dostali se na dostřel jediné branky. Neuvěřitelné drama pokračovalo, když Lenc vrátil Nymburku dvoubrankové vedení. Tři minuty před koncem hosté podpořili přesilovku odvoláním brankáře a v čase 57:17 snížili na rozdíl jediné branky. Protože po vstřelení gólu Cicvárek krosčekoval skórujícího Skočovského, následovaly pro Nymburk další dvě trestné minuty. Hosté opět odvolali brankáře a v šesti proti čtyřem 59 vteřin před koncem vyrovnali. V prodloužení se nic podstatného neudálo a tak se rozhodovalo v nájezdech. Lenc ani Malínský neuspěli, naopak Sajdl s Juráskem se nemýlili a rozhodli o tom, že druhý bod získá Hodonín.
Branky: 13. Sedlák (Velechovský, Stehlík), 19. Velechovský (Sedlák), 21. Lenc (Tregl), 21. Stehlík,  44. Stehlík (Velechovský), 53. Lenc (Malínský) - 4. Kříž (Špok, Sajdl), 42. Špok (Jurásek, Skočovský), 46. Stejskal (Pokorný, Kříž), 52. Sajdl (Špok, Kříž), 58. Skočovský (Peš, Kříž), 60. Jurásek (Skočovský, Šťastný), 65. Sajdl sn
Rozhodčí: Schmejkal
Vyloučení: 6:4