1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár 3:2 sn (1:0, 1:1, 0:1)

19. 09. 2009

Ve 3. kole 2. hokejové ligy vyhrál Nymburk na nájezdy nad Žďárem.

Celou první třetinu byl Žďár pod trvalým tlakem, jenže hostující brankář Vajner byl k nepřekonání. Až těsně před první sirénou na něj našel recept Martinec a Nymburk tak šel poprvé do kabin s jednobrankovým náskokem.
Hned na začátku druhé části hry se však podařilo hostům vyrovnat, když Šír v přesilovce dorazil puk za Rücklova záda. Pak se do hlavní role jmenoval hlavní rozhodčí, který na obě strany vylučoval jak na běžícím pásu. Domácí Martinec nedal trestné střílení, hosté zase neproměnili minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Až ve 37. min. prostřelil Vajnera Dvořák a poslal Nymburk znovu do vedení.
Domácí přesto vedení neudrželi. Žďárští hokejisté vyrovnali v polovině poslední dvacetiminutovky. Tentokrát už dlouhou dvojnásobnou přesilovku zásluhou Havelky zužitkovali. Do konce zápasu ani v prodloužení už gól nepadl a tak se muselo rozhodnout v nájezdech. Jako první neuspěl proti Rücklovi Havelka, naopak Drak hostujícího Vajnera prostřelil. Ve druhé sérii uspěl Sobotka i domácí Toma. Ve třetí sérii neproměnil nájezd žďárský Dítě a Nymburk tak získal dva body do tabulky.
Branky: 20. Martinec (Protivný, Vacek), 37. Dvořák (Sirotek), Toma rozhodující sn – 23. Šír (Smejkal, Fibikar), 49. Havelka (Sobotka)
Rozhodčí: hodně špatnej
Vyloučení: 13:11, navíc Sobotka, Plachý 10 min. os. tr., Koželuh (všichni Žďár) trest ve hře.
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Diváků: 150
Třetiny: 1:0, 1:1, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Rückl – Vlach, Kříž, Krejčík M., Cicvárek, Kaulfus, Drak – Martinec, Protivný, Vacek – Dvořák, Sirotek, Toma – Šimek, Velechovský, Hloušek – Němeček, Hladík T.
    
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace