NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár 5:6 (1:2, 0:1, 4:3)

19. 12. 2009

Ve 25. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s týmem Žďáru nad Sázavou. Nymburk prožívá výsledkovou i herní krizi. Prohrál totiž počtvrté za sebou a propadl se na samé dno tabulky. Nymburku nepomohly k vítězství ani dvě premiérové branky, které vstřelili Švácha s Kozákem. Švácha se trefil ve svém 44 zápase, Kozákovi stačilo k první brance odehrát pět utkání. Zajímavostí utkání bylo, že hosté inkasovali celkem 17 dvouminutových trestů, domácí ovšem dokázali v početní výhodě vstřelit pouhé dvě branky.

Nymburští hokejisté předvedli před slabou diváckou návštěvou slabý výkon. Vůbec jim nevyšel začátek zápasu a už v 5. min. prohrávali 0:2. Po nevyužité, téměř dvě minuty dlouhé dvojnásobné přesilovce, se radovali z gólu až v 11. min. Sirotek vydoloval puk zpod Navrátila a snížil.
Hned na začátku druhé části hry však hosté znovu odskočili na dvoubrankové vedení. Suk mezi kruhy dloubnul do puku a ten skončil v šibenici Rücklovi branky. Druhá třetina se pak proměnila v sérii vyloučení na obou stranách, ovšem z gólu už se neradoval ani jeden tým. Nejblíže k němu měli domácí ve 32. min., ovšem Martinec po krásném blafáku mířil jen do tyče.
V poslední části hry se z góly roztrhl doslova pytel. Nejprve domácí zásluhou Draka snížili na 2:3, vzápětí však hosté kontrovali Kunstmüllerem. Dvoubrankové vedení hostí smazali svými přesnými zásahy obránci Kozák a Švácha a po jejich brankách svítil na světelné tabuli stav 4:4. Pouhých 24 vteřin po vyrovnání ovšem domácí inkasovali popáté a znovu prohrávali. Tři minuty před koncem vstřelil šestou branku hostí Suk a zdálo se být rozhodnuto. Nymburk přesto nesložil zbraně a zásluhou parádní trefy Martince stačil ještě snížit. V poslední minutě zkusili ještě domácí power play, ale vyrovnat se jim už nepodařilo.
Branky: 11. Sirotek (T. Hladík), 43. Drak (Dulovec), 46. Kozák (T. Hladík, Dvořák), 49. Švácha (Sirotek, Dvořák), 59. Martinec (Drak, Kříž) – 5. Vránek (Havelka), 6. Bukáček (Kunstmüller), 22. Suk, 44. Kunstmüller (Smejkal), 49. Sobotka (Plachý), 58. Suk
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 12:17, navíc M. Krejčík (N) 10 min. os. tr.