NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár n. S. 3:1 (3:0, 0:0, 0:1)

16. 09. 2012

Nymburským hokejistům vyšel vstup do soutěže výborně. V úvodním kole porazili na domácím ledě tým z Vysočiny.

O celém zápasu rozhodla úvodní dvacetiminutovka. Do ní domácí doslova vlétli a hosté nevěděli kam dřív skočit. Už na konci čtvrté minuty si najel mezi obránce syn trenéra nymburského týmu Karel Bičiště a přesnou střelou poslal Nymburk do vedení. Byl to vůbec Bičištěho první start mezi dospělými v mistrovském utkání. Na začátku osmé minuty se skóre zápasu měnilo podruhé. Martinec našel zpoza brány Jonáše a ten se nemýlil – 2:0. Ledovou sprchu pro hosty pak dokončil v čase 9:09 Marek, který si vybruslil z rohu kluziště a potřetí překonal hostujícího brankáře Opršala. Hosté si po třetím gólu vzali oddechový čas a brankostroj Nymburka se zastavil. Od druhé třetiny hosté srovnali hru, ovšem do šancí se nedostávali. Až v závěrečné části hry se hosté přeci jen do několika šancí dostali, ovšem Kareš byl dlouho neprůstřelný. V 51. min. domácí brankář fantasticky lapačkou zastavil pokus Koldy, na střelu Plachého v početní převaze hostí však už nedosáhl. Žďárští se ještě v závěru pokusili o power play, málem však po střele přes celé kluziště inkasovali počtvrté. Sedlákův pokus jen těsně minul prázdnou branku.
Branky: 4. Bičiště (Belay), 8. Jonáš (Martinec), 10. Marek (Bičiště) – 56. Plachý (Ježek)
Rozhodčí: Stolín – Maštalíř, Prokop
Vyloučení: 7:3