NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou 10:3 (2:1, 6:1, 2:1)

30. 11. 2011

Ve 24. kole druhé hokejové ligy nastříleli nymburští hokejisté deset gólů týmu ze Žďáru nad Sázavou a zaslouženě vyhráli. Nymburk rozhodnul o svém vítězství ve druhé části hry, kdy vsítil šest branek. Ve 28. min. vstřelili dokonce domácí tři góly během 32 vteřin. Nymburk se díky vítězství posunul na 4. místo tabulky.

Hned na konci druhé minuty ujel podél mantinelu obránce Vlach a blafákem otevřel skóre. Pak však ujeli i hosté a Kočan se trefil přesně pod víko. Další šance připravil svým spoluhráčům nymburský Martinec, jenže Protivný ani Němeček neuspěli. Až těsně před první přestávkou ujel další obránce Nymburka Sem a nadvakrát procedil puk skrz brankáře Slámu.
Ve druhé třetině byli diváci svědky hned sedmi branek, z toho šest jich skončilo v síti hostí. Brankostroj načal Protivný, který jen nestavil hokejku do střílené přihrávky od Vlacha. Vteřinu po začátku 28. minuty se trefil v přesilovce přesně do růžku Šimek. Vzápětí ujel Martinec a po jeho úspěšném pokusu odjel hostující brankář Sláma na střídačku. Nahradil jej Linhart, který však držel čisté konto pouhých 15 vteřin, než jej dorážkou překonal Tregl. Chvíli na to předvedla povedenou kombinaci trojice Turinský, Martinec, Němeček a posledně jmenovaný se mohl radoval ze sedmého gólu. Hosté sice v čase 46:00 snížili zásluhou Kočana na 7:2, jenže po necelé půlminutě se opět radovali domácí, poté co síťku za zády hostujícího brankáře rozvlnil Vaľko.
Ihned po návratu z kabin vstřelil devátou branku Šimek a diváci čekali, kdy padne kýžená desítka. Té se dočkali v 57. minutě. Martinec neuvěřitelným způsobem vykoupal Linharta a mohl tak slavit desátou branku. V závěru neproměnil žďárský Havelka trestné střílení, ještě jeden gól ale přeci jen hosté dali. V poslední minutě se se štěstím trefil Kotlík.
Branky: 2. Vlach (Němeček), 20. Sem (Vaľko, Knesl), 25. J. Protivný (Vlach), 28. Šimek (Vaľko), 28. Martinec (J. Protivný), 28. Tregl (Turinský, Toma), 33. Němeček (Martinec, Turinský), 37. Vaľko (Šimek, Velechovský), 41. Šimek (Vaľko, Sem), 57. Martinec (Vlach) – 4. Kočan (Man), 36. Kočan (Pleva), 60. Kotlík (Dítě)
Rozhodčí: Nečas – Nepomucký, Žemlička
Vyloučení: 9:9, navíc Man (Ž) do konce