NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

29. 02. 2016

V rozhodujícím třetím zápase předkola play off prohráli s nymburští hokejisté s týmem Žďáru nad Sázavou. Série skončila vítězstvím Žďáru 2:1 na zápasy a nymburský sen o play off s Kolínem se rozplynul.

Zápas začal pro domácí fantasticky. Hned první střela zápasu totiž skončila v žďárské síti, když se přesně do růžku trefil Pýcha. Hostům se ale podařilo rychle vyrovnat, poté co se střelou z kruhu prosadil Krupka. Ve zbytku třetiny si hosté udržovali mírnou převahu, ale stav se již neměnil.
Ještě rychleji než domácí v první třetině dokázali skórovat hosté ve druhé periodě. Už po dvaadvaceti vteřinách poslal do vedení hosty z Vysočiny veterán Kaňka. Ve snaze zabránit gólu navíc vlastní obránce zranil brankáře Matouška a tak musel do brány zcela nezkušený Špaček. Náhradní gólman domácích pobyl v bráně něco málo přes čtyři minuty, než se Matoušek vrátil na svoji pozici. Nymburk pak promrhal přesilovou hru, naopak hosté stejnou výhodou nepohrdli. Špatného střídání využil Štěpánek, najel si mezi beky a blafákem poslal hosty do dvoubrankového vedení. Další gól mohl přidat z trestné lavice vracející se Kunstmüller, se stejně provedenou fintou jako Štěpánek ale neuspěl.
Na začátku posledního dějství se naskytla domácím velká příležitost ke zkorigování výsledku, když hráli téměř dvě minuty pět na tři. Do obrovské příležitosti se dostal Protivný, ale Blažíček svůj tým fantastickým zákrokem podržel. Domácí už věděli, že není na co čekat a vše vsadili na útok. Kontaktního gólu se ale nedočkali. Navíc v 52. min. ukázali hosté, jak se proměňují přesilovky a po Štěpánkově ráně se už hodně přiblížili play off. Krátce nato ujel nymburské obraně T. Střecha a o postupujícím bylo rozhodnuto.
Branky: 1. Pýcha (Bičiště) – 6. Krupka (Kovářů, Vítek), 21. Kaňka (Štěpánek, Lojek), 34. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 52. Štěpánek (Beneš, Kaňka), 54. Střecha T. (Pleva)
Rozhodčí: Horinek
Vyloučení: 5:5
Využití: 0:2
Diváci: 400
Třetiny: 1:1, 0:2, 0:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:5
Sestava Nymburka: Matoušek (od 20:22 do 24:34 Špaček) – Loučka, Kříž, Knesl, Pýcha, Saňa, Novák, Rittig – Protivný Král, Stehlík – Smejkal, Bičiště, Eis – Kuzďas, Michálek, Barbora – Brzák