1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

16. 12. 2015

Ve 22. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s týmem Žďáru nad Sázavou. Nymburští nezlomili nepříznivou sérii a proti svému sokovi prohráli podeváté za sebou.

Domácí hokejisté se dostali do vedení v 6. min., kdy využil nečekaného odrazu od zadního mantinelu Stehlík a hostující brankář Sláma již nestačil na jeho střelecký pokus zareagovat. Po zbytku třetiny si domácí udržovali mírnou převahu, další branku však již přidat nedokázali. V největší šanci mířil Barbora z mezikruží těsně vedle.
Hned na začátku druhého dějství zůstal na kruzích zcela volný Kaňka a pro ostříleného matadora již nebylo problémem obrannou chybu Nymburka potrestat gólem. Krátce nato se ale domácím naskytla téměř dvouminutová dvojnásobná přesilovka, kterou domácí využili ke vstřelení druhé gólu. Stehlík si vyměnil na modré puk s Křížem a pak tvrdou střelou prostřelil Slámu. Otěže zápasu ale postupně začali přebírat hosté a domácí brankář Brázdil musel likvidovat jednu střelu hostí za druhou. Ve 35. min. hráli domácí přesilovou hru, dvěma přestupky proti pravidlům se o ní však připravili a byli to naopak hosté kteří si mohli zahrát přesilovku čtyř proti třem. V ní se od modré trefil švihem přesně do růžku bývalý obránce extraligového Třince Lojek a bylo vyrovnáno.
Na začátku třetí dvacetiminutovky putoval na trestnou domácí Kříž, ale hostům se příliš nedařilo. V oslabení mohl završit hattrick Stehlík, jeho ránu však Sláma vyrazil. Po skončení trestu se dostal do úniku Kříž, který svoji střelu napálil do tyče. Nymburk se dostal do laufu, vytvořil si tlak, jenže Barbora mířil poprvé těsně vedle a podruhé jeho střelu prakticky do odkryté branky zlikvidoval zázračným zákrokem Sláma. Když už se zdálo, že utkání skončí remízou, vyrobili domácí hrubku za vlastní brankou a Štěpánek střelou nad lapačku Brázdila rozhodl o vítězství hostů.
Branky: 6. Stehlík (Saňa), 26. Stehlík (Kříž) – 22. Kaňka (Kunstmüller, Beneš), 36. Lojek (Krupka), 56. Štěpánek (Kunstmüller)
Rozhodčí: Jechoutek – Špringl, Pechánek
Vyloučení: 6:6
Využití: 1:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 150
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3
Sestava Nymburka: Brázdil – Saňa, Kříž, Loučka, Pýcha, Novák, Rittig – Bičiště, Stehlík, Šimek – Protivný, Čapek, Eis – Michálek, Ječný, Barbora

Fotogalerie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace