NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 pp (1:0, 0:1, 1:1 – 0:1)

17. 01. 2015

V zápase 25. kola prohrál Nymburk v prodloužení na domácím ledě s týmem Žďáru nad Sázavou.

Oba týmy vstupovaly do zápasu se stejným počtem bodů a tak se v úvodní části hrálo z obou stran opatrně a ze zajištěné obrany. Skóre zápasu otevřel domácí obránce Kříž, který v přesilové hře propálil od modré brankáře Slámu. Hosté mohli vyrovnat v 15. min., jenže obrovskou šanci Krupky dokázal nymburský brankář Brázdil bravurně zlikvidovat. V čase 17:10 byla úvodní třetina ukončena pro zcela rozbitý led u nymburské branky a zbytek třetiny se dohrával až po úpravě ledu.
Hned v úvodu druhé části zahrozil opět Krupka, ale Brázdil byl opět pozorný. Chvíli nato hrál Nymburk v pěti proti třem, přesilovku ovšem domácí nesehráli dobře, navíc ji ukončil faul Bičištěho. Hosté se ubránili, krátce před vypršením trestu nymburského hráče se dostali do nezformované obrany domácích a po přesné střele Beneše se radovali z vyrovnání.
Závěrečné dějství nabídlo divákům dramatické okamžiky. V čase 45:22 byl za faul kolenem vyloučen přísně do konce zápasu domácí Cicvárek. Hosté ovšem přesilovku hráli velmi špatně. Přesně po třech minutách však přišel zbytečný faul domácího Kříže a hostům se naskytla dvouminutová dvojnásobná přesilovka. Žďárští hokejisté celé dvě minuty bez přerušení svírali nymburskou trojici a v obrovském tlaku zasypávali Brázdila množstvím střel, ten však odolával. Když už se domácí ubránili a vyloučení hráči naskočili na led, sebral si puk domácí kapitán Král a po téměř dvou a půl minutách strávených na ledě vyrazil do protiútoku, který zakončil nechytatelnou střelou. Diváci na tribunách bouřili, neboť takový husarský kousek, kdy tým ubrání dvouminutové dvojnásobné oslabení a vzápětí vstřelí gól, se nevidí často. Po dvaadvaceti vteřinách však domácí tým opět oslabil dalším faulem Kříž a hosté už další přesilovkou nepohrdli a zchladili tak euforii domácích, která na stadionu panovala. V poslední pětiminutovce základní hrací doby dostali domácí možnost dvou přesilovek, ani jednu ale nevyužili, naopak je po střele Padělka zachránilo břevno.
V nastaveném čase se už Padělek nemýlil a tvrdou ranou na lapačku rozhodnul o vítězství Žďáru.
Branky: 11. Kříž (Brzák, Král), 52. Král (Bičiště) – 28. Beneš (Padělek), 54. Gregar (Kunstmüller), 64. Padělek (Kunstmüller)
Rozhodčí: Jechoutek
Vyloučení: 7:7, navíc Cicvárek (N) 5+OK, Smejkal (Ž) 10 min. os. tr.