1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 sn (0:0, 2:2, 0:0)

09. 12. 2017

Ve 20. kole druhé hokejové ligy prohráli nymburští hokejisté na nájezdy se Žďárem nad Sázavou. Pro Nymburk to byla již pátá prohra v řadě, i když tentokrát získali hokejisté z Polabí alespoň bod za remízu v základní hrací době.

V úvodní části se diváci gólu nedočkali, i když šance byly na obou stranách. Skóre zápasu otevřel Mašek až v úvodu druhého dějství. Ve 29. minutě přidali domácí druhou brank, poté co se prosadil centr prvního útoku Arnošt. Dvoubrankové vedení však vydrželo domácím pouhých dvacet šest vteřin. Přesně po tak dlouhé době totiž překonal domácího brankáře Kroftu šestnáctiletý dorostenec a velký talent Žďárského hokeje Pytlík. Za dvě a půl minuty hosté využili přesilovou hru a bylo opět vyrovnáno.
Třetí dvacetiminutovka podobně jako úvodní perioda gól nenabídla a tak utkání doputovalo do prodloužení. V něm měl hned v úvodu velkou šanci domácí Arnošt, ale to bylo ze strany domácích vše a zbytek nastaveného času už byl v režii hostí, kteří však Kroftu překonat nedokázali. Přišly tedy na řadu nájezdy. V nich hned na úvod uspěl nymburský Arnošt, další nymburští střelci však pohořeli a tak hosté postupně skóre nájezdů otočili a před poslední sérií o gól vedli. V poslední sérii vyrovnal nymburský Kedršt, ovšem hostující Stehlík nezaváhal a puk poslal přesně mezi nohy Krofty. Bonusový bod tak putuje na Vysočinu.
Branky: 23. Mašek (Stehlík, Smejkal), 29. Arnošt (Mašek , Stehlík) – 29. Pytlík (Kuřítko), 32. Beneš (Krupka), Stehlík – rozhodující sn.  
Rozhodčí: Pilný – Marek, Urubčík
Vyloučení: 3:4
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 125
Třetiny 0:0, 2:2, 0:0
Vývoj skóre: 2:0, 2:2
Sestava Nymburka: Krofta – Kříž, Mašek, Loučka, Bičiště, Hierman, Rittig – Smejkal, Arnošt, Stehlík – Planý, Kedrš, Eis – Josefus, Král, Kolouch – Hofman.

 

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace