1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou 2:3 sn (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0 - 0:1)

14. 09. 2011

Ve 2. kole 2. hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě se Žďárem nad Sázavou. Nymburk se po prohře v Pelhřimove v úvodním kole, představil poprvé před domácími fanoušky. Domácí premiéra však nymburským hokejistům nevyšla – prohráli na samostatné nájezdy.

Utkání začalo minutou ticha, na uctění památky tragicky zesnulých hokejistů. Nymburk se dostal zásluhou Vaľka poměrně brzo do vedení, ovšem to bylo ze strany Nymburka vše. Vedení mohl navýšit Dvořák, ale trestné střílení nařízené za faul Staňka neproměnil.
Hned na začátku druhé části hry ujel v oslabení domácí Sirotek jenže ani on na Linharta nevyzrál. To však bylo ze strany Nymburka vše a aktivita se pomalu začala přesouvat na hokejky hostí. První dvě šance ještě stačil domácí Rückl zlikvidovat ovšem na dorážku Kunstmüllera byl již krátký. Domácí po inkasovaném gólu začali zmatkovat a po závaru a sérii nepřesností inkasovali podruhé. Před Rücklem, který byl navíc bez hokejky, zůstal samotný Plachý, jenž si dokázal s bezmocným gólmanem poradit. Nymburk odpověděl zásluhou Tomy, který z první napálil puk přímo k tyči a vyrovnal. V závěru třetiny hráli domácí více než minutu 5 na 3, ovšem hosté se ubránili i díky obětavým zákrokům obránce Plevy, který dvakrát na brankové čáře zastoupil brankáře Linharta.
V závěrečné třetině se domácím přeci jen podařilo dostat puk za záda Linharta potřetí, ovšem hlavní rozhodčí po poradě s čárovými Dvořákův basebalový pokus pro vysokou hru neuznal. Do konce zápasu ani v prodloužení se už ani jeden tým do černého netrefil a tak museli rozhodnout samostatné nájezdy. V první sérii byli úspěšní oba střelci. Domácí Sedlák i Sobotka. Ve druhé sérii neuspěl Toma ani Plachý. Ve třetí sérii proměnil domácí Drak ovšem hostující Man nepodlehnul důležitosti okamžiku a vyrovnal. Ve čtvrté sérii se pořadí změnilo. První jel hostující hráč. K nájezdu se rozjel Man, ovšem tentokrát na Rückla nevyzrál. Rozhodnout mohl Vaľko, ale ani on úspěšný nebyl. Další nájezd proměnil hostující Sobotka a když Sedlák nedal bylo o vítězi rozhodnuto.
Branky: 3. Vaľko (Sirotek, Drak), 37. Toma (Šimek) – 28. Kunstmüller (Bukáček), 31. Plachý (Kotlík), Sobotka – rozhodující SN
Rozhodčí: Vláčil – Nepomucký, Žemlička
Vyloučení: 7:9, navíc Střecha (Ž) 10 min. os., tr.,
Využití: 0:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 220
Třetiny: 1:0, 1:2, 0:0
Vývoj skóre: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3
Sestava Nymburka: Rückl – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Cicvárek, Vlach – Dvořák, Sirotek, Vaľko – Martinec, Sedlák, Šimek – Velechovský, J. Protivný, Toma – Tregl   

Foto: Jiří Pulda
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace