1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

25. 02. 2016

V prvním zápase předkola porazili nymburští hokejisté tým Žďáru a v sérii hrané na dvě vítězství se ujali vedení jedna nula.

Začátek zápasu byl z obou stran opatrný, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Nymburk navíc ještě působil dosti zakřiknutě a tak v úvodních minutách měl práci jen domácí brankář Matoušek. Nymburští poprvé vystřelili na hostujícího gólmana Slámu až v desáté minutě. Gólu se ale diváci v úvodní části nedočkali.
Skóre zápasu otevřel až ve 23. minutě Stehlík, který proskočil mezi obránci a pro něj netypickým bekhendem překonal brankáře Slámu. Hosté odpověděli v přesilovce, kdy sehráli krásnou akci na jejímž konci byl nejlepší střelec žďárského týmu Štěpánek. Po vstřelených gólech se hra přeci jen otevřela a přibylo šancí. Nejprve v dobré pozici těsně minul Král, na druhé straně zase neuspěl Střecha, který se ocitnul zcela sám před Matouškem. V závěru druhé části dostali domácí k dispozici tři přesilovky za sebou. V té první si domácí vytvořili  obrovský tlak, ale využít se jim jí, stejně jako dvě následující, nepodařilo.
Na začátku třetího dějství hráli domácí dokonce téměř minutu pět na tři, ale ani tuto výhodu v gól nepřetavili. Svoji šanci nedal ani aktivní Gregar, který se ale zlobil na rozhodčího, že byl v nájezdu faulován. Skóre se znovu měnilo až v 51. minutě, kdy Stehlíkovu ránu dorazil v druhém sledu dojíždějící nový kapitán Nymburka Knesl. Chvilku nato Král podržel puk v útočném pásmu, počkal na vystřídajícího Pýchu a ten svým premiérovým gólem v dresu Nymburka potřetí rozvlnil síťku za zády žďárského gólmana. Utkání gradovalo. Snížit mohl ještě v téže minutě Štěpánek, ale mířil jen do tyče. Na druhé straně nedal samostatný nájezd Král. Na konci 56. minuty hosté snížili v přesilovce a ještě vykřesali naději, tu však zhatil Kunstmüller, kterému nezbylo než faulovat unikajího Stehlíka a domácí si pak již vítězství nenechali vzít.
Branky: 23. Stehlík (Rittig), 51. Knesl (Stehlík, Král), 53. Pýcha (Král) – 29. Štěpánek (Kaňka, Beneš), 56. Kaňka (Štěpánek, Krupka)
Rozhodčí: Sýkora – Žídek, Klouček
Vyloučení: 4:8
Využití: 0:2
Oslabení: 0:0
Diváci: 300
Třetiny: 0:0, 1:1, 2:1
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Kříž, Saňa, Knesl, Pýcha, Rittig, Novák, Loučka – Michálek, Král, Stehlík – Protivný, Bičiště, Eis – Smejkal, Čapek, Barbora – Kuzďas

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace