NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 3:2p (2:1, 0:0, 0:1)

15. 10. 2016

V 8. kole dokázali nymburští hokejisté zvítězit v prodloužení nad soupeřem ze Žďáru nad Sázavou.

Do první třetiny vešli domácí hráči zodpovědně a už ve 3. minutě si domácí kapitán Martin Šimek obhodil obránce a střelou pod lapačku otevřel skóre utkání. Po tomto gólu hráči Nymburka kontrolovali hru, často se dokázali prosadit 1 na 1 a vytvářeli si velký počet šancí. Tyto šance ve prospěch Žďáru nad Sázavou dokázal pokrýt hostující gólman Řehoř, a když už puk prošel za jeho záda, tak kotouč zasáhl brankovou konstrukci. V první třetině zvonila za Řehořem hned čtyřikrát. Na začátku 16. minuty domácí dokázali zvýšit skóre, konkrétně Marek Novák, který dokázal vystřelit z mezikruží mezi betony gólmana. Ale o minutu později hosté ukázali, že také umí zakombinovat v útočném pásmu a střelou zápěstím nedal Martin Vítek domácímu brankáři šanci. Do kabin se šlo za stavu - 2:1. Druhá třetina pro oko diváka, nebyla tak zajímavá, jako první. Jelikož ve druhé periodě nepadl žádný gól, avšak diváci mohli vidět pouze dvě přesilové hry na obou stranách, které ale nepřinesly žádné vetší šance. Na začátku třetí třetiny bylo na hostujících hráčích vidět, že chtějí vyrovnat. Byli více v držení kotouče a hrálo se spíše v jejich útočném pásmu. Ve 45. minutě hostující Martin Gregar nenápadnou střelou z větší vzdálenosti srovnal skóre utkání, když puk, který vyslal na gólmana, pronikl do branky mezi betony Matouška. Rázem se hrál úplně jiný hokej, oba týmy hrály opatrněji a spíše kombinovaly na své polovině, jelikož se nechtěly dopustit zbytečných chyb, které by v tuto chvíli měly velký vliv na vývoj utkání. Třetí třetina tedy skončila za stavu 3:3 a hráče čekalo prodloužení, které se hraje 3 na 3. Hned v úvodu mohli diváci vidět šance na obou stranách, ale gólmani byly připraveni. V 61. minutě Petr Josefus vyslal dělovku na Řehoře, který si myslel, že má puk pod svými betony, ale bystrý Karel Bičistě si všiml, že puk gólman nemá v držení a dopravil kotouč do sítě.
Branky: 3. Šimek (Josefus), 16. Novák (Smejkal), 61. Bičiště (Pýcha, Josefus) – 17. Vítek (Bureš), 45. Gregar)
Rozhodčí: Kostourek Michal - Špringl Radek, Klouček David
Vyloučení: 6:5