1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou 3:4 sn (0:1, 2:1, 1:1)

26. 01. 2011

Ve 31. kole druhé ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s týmem Žďáru nad Sázavou. V Nymburce letos poprvé neskončil zápas v řádné hrací době. Utkání nerozhodlo ani prodloužení a tak musely o vítězi rozhodnout samostatné nájezdy. V nich střelci Nymburka selhali a si bod navíc odvezli hosté. Nymburku tak skončila třízápasová šňůra vítězství.

V zápase se opět projevilo, že nymburští hokejisté neumí zahrát doma. Přestože Žďár dokázal letos venku zvítězit pouze třikrát, Nymburk si s ním v domácím prostředí nedokázal poradit.
Celou první třetinu se nemohli domácí dostat do tempa a tak patřila ledová plocha hráčům z Vysočiny, kteří svou převahu přetavili v úvodní gól zápasu. Pleva si sjel před branku a střelou nad rameno překonal Blažíčka. Vzápětí mohl vyrovnat Sirotek, jeho bekhendový pokus ovšem skončil na břevně.
Vyrovnání se dočkali domácí borci až ve druhé části. Hataš projel celým kluzištěm a pohotovou ranou překonal gólmana Slámu. Vzápětí zůstal Sláma po vypíchnutí puku Klímovi daleko před brankou, jenže Dvořák střílel jen do nohou na čáře stojícího Střechy. Ke slovu se tak dostali opět hosté, kteří se dokonce ve vlastním oslabení dostali znovu do vedení. Gól s domácími zacloumal a jen díky fantastickým zákrokům Blažíčka a se skóre neměnilo. Když už byl Blažíček překonán, pomohlo mu po střele Koželuha břevno. Závěr třetiny, ale nakonec patřil domácím. Nejprve Klíma v tisíciprocentní šanci přestřelil prázdnou branku, v následném tlaku ale přeci jen Hrubant Slámu překonal.
Také ve třetí třetině byli diváci svědky mnoha šancí na obou stranách. Nymburský Velechovský nedosáhl na puk před prázdnou bránou, na druhé straně dvakrát zaměstnal Blažíčka Bukáček. V 49. min. pak předvedl nepochopitelnou minelu nymburský Hobza a hosté šli zásluhou Sobotky potřetí do vedení. Ještě v téže minutě ale domácí Klíma střelou pod víko vyrovnal. Oba týmy mohli strhnout vedení na svoji stranu, jenže střela Heřmanského skončila na tyči a Sirotkův pokus fantastickým skokem zlikvidoval Sláma. V prodloužení měli blíže k vítězství domácí jenže Hrubant nedokázal svůj blafák zakončit. Rozhodnout museli nájezdy. První se rozjel domácí Zadina, který mířil do břevna. To žďárský Man se střelou k tyči nemýlil. Nymburský Šimek svůj nájezd ani nezakončil, ani hostující Sobotka  neuspěl. Klíma tak musel dát. Jenže podobně jako Šimek ani on svůj nájezd vůbec nezakončil takže o vítězi bylo rozhodnuto.
Branky: 21. Hataš, 38. Hrubant (Liška), 49. Klíma (Sirotek) – 12. Pleva (Man), Plachý (Heřmanský), 49. Man (Kotlík), 65. Man – rozhodující sam. Nájezd
Rozhodčí: Würtherle
Vyloučení: 3:6
Využití: 1:0
Oslabení: 0:1
Diváci: 250
Třetiny: 0:1, 2:1, 1:1 – 0:1
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4
Sestava Nymburka: Blažíček – Hobza, Sem, Cicvárek, Hataš, Zákoutský, Pánek, Kozák – Kazatel, Šimek, Zadina – Dvořák, Sirotek, Klíma – Hrubant, Liška, Vacek – Velechovský, Tregl, J. Hladík    

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace