NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou 4:5 (2:1, 0:3, 2:1)

09. 11. 2013

Ve 14. kole druhé hokejové ligy Nymburk opět v domácím prostředí prohrál. Tentokrát byl nad síly Nymburka Žďár nad Sázavou. O výsledku zápasu rozhodla prostřední třetina, ve které domácí třikrát inkasovali.

První nymburská lajna nezvládla vstup do zápasu a už po 38 vteřinách se hosté radovali z úvodní trefy, když přesně zamířil Plachý. Šance hostů pokračovaly, ovšem Bílek už puk za svá záda nepustil. Domácí začali postupně přidávat na tempu a po přihrávce Martince se mohl radovat z vyrovnání Dulovec. V 17. minutě se doslova rozletěl po ledové ploše Poulíček, který našel volného Krále a domácí šli do vedení. Vzápětí ujel domácí Stehlík jenže při samostatném nájezdu mířil jen do tyče Slámovi branky.
Do druhého dějství vstupoval Nymburk v početní výhodě, ale byli to hosté, kteří se po střele Plevy radovali při vlastním oslabení z vyrovnávacího gólu. Ve 26. minutě nepokryl Kříž před vlastní brankou Kaňku a hosté šli do vedení. To ale ještě nebylo ze strany hostů vše. Chvilku na to putoval za katr Procházka a hosté přesilovku zásluhou Kunstmüllera využili ke vstřelení čtvrtého gólu. Dalšímu gólu pak zabránil brankář Bílek, který zlikvidoval nájezd agilního Plachého.
V polovině závěrečné dvacetiminutovky dostal volný prostor před domácí brankou opět nestárnoucí Kaňka a zkušený útočník se v šanci nemýlil – 2:5. Domácí hokejisté se ještě snažili něco s výsledkem udělat a na začátku 55. minuty se jim podařilo zásluhou Královi teče snížit na rozdíl dvou branek. Za další dvě minuty našel Král Stehlíka, který prostřelil Slámu a vykřesal jiskru naděje. Vyrovnat už se ale domácím nepovedlo ani v 70 vteřin dlouhé power play.
Branky: 9. Dulovec (Martinec), 16. Král (Poulíček), 56. Král (Šefl), 57. Stehlík (Král, Šefl) – 1. Plachý (Štěpánek, Kaňka), 21. Pleva (Kaňka), 26. Kaňka (Plachý, Staněk), 28. Kunstmüller (Plachý), 49. Kaňka (Man, Beneš)
Rozhodčí: Bejček – Marek, Rybáček
Vyloučení: 3:4