NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 4:5 sn (0:1, 1:3, 3:0 – 0:0 – 0:1)

05. 12. 2012

V 19. kole druhé hokejové ligy prohrál Nymburk na domácím ledě na nájezdy se Žďárem nad Sázavou. Nymburk už prohrával v utkání 0:4, skvělým finišem ale zápas zachránil a vydoloval alespoň bod.

Nymburk předváděl první dvě třetiny hodně slabý výkon a tak hostům stačilo trestat chyby domácích a pohodlně navyšovat náskok. První branku vstřelili hosté ve 14. min., kdy se prosadil důrazný Kaňka. Na začátku druhé části přidal druhou branku Dítě a krátce na to se hosté radovali dokonce ve vlastním oslabení, když Vítek nádherně vymetl růžek nad lapačkou Matouška. Od poloviny zápasu se Nymburk začal přeci jen probouzet. Výsledkem byly dvě šance Velechovského, ani jednu ale domácí útočník nevyužil. Hostující trenér si vzal oddechový čas, čímž zbrzdil tlak domácích a hned poté hosté vsítili čtvrtou branku. Ještě do přestávky ale stačili domácí vyrovnat, když Bílek zachytil rozehrávku obránce a Martinec střelou mezi nohy snížil na 1:4.
Do třetí třetiny nastoupili domácí hráči jako vyměnění. Najednou jich bylo plné hřiště, začali chodit do osobních soubojů, které vyhrávali a hosté se dostali pod veliký tlak. Výsledkem toho byly dva hodně šťastné góly v síti žďárského brankáře Slámy. Nejprve selhala Šimkovi střela, jenže puk se po odrazu od Jonášovi nohy přece jen dostal do sítě. Krátce nato Jonášovu ránu konečkem hokejky jemně tečoval Šimek a rázem to bylo o jediný gól. Zodpovědnost na sebe vzal agilní Stehlík, který se prosmýkl kolem mantinelu a po sólu přes půl hřiště parádně zavěsil. Oba týmy mohli rozhodnout o vítězství v dalších šancích v samém závěru utkání, ale skóre se už nezměnilo i proto, že gól Žďáru nebyl uznán pro postavení hráče v brankovišti.
Protože v prodloužení mířil domácí M. Šimek pouze do tyče, musely rozhodnout nájezdy. V nich nymburští Sedlák, Velechovský ani Stehlík neuspěli, naopak v dresu hostů byl úspěšný Plachý.
Branky: 40. Martinec (Bílek), 43. Jonáš (Šimek, Tregl), 45. Šimek (Jonáš, Tregl), 53. Stehlík (Šefl) – 14. Kaňka (Vítek), 24. Dítě (Březina), 27. Vítek (Plachý), 39. Březina (Dítě, Kotlík), 65. Plachý rozhodující sn
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 4:7