1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - SKLH Žďár nad Sázavou 5:2 (0:1, 3:1, 2:0)

10. 11. 2010

Ve 14. kole 2. hokejové ligy zvítězil Nymburk na domácím ledě nad týmem Žďáru nad Sázavou. Nymburští hokejisté už prohrávali v zápase nula dva, zásluhou zlepšeného výkonu ve druhé polovině zápasu však zaslouženě zvítězili.

V úvodní třetině působili domácí hodně unaveným dojmem. V 10. min. sice zamířil do tyče Klíma, ale to bylo ze strany domácích vše. Naopak hosté udeřili hned ze své první střely mezi tyče. Ulrych nedokázal vyhodit puk a žďárští toho zásluhou Sobotky okamžitě využili. Domácím se nevedlo a nic na tom nezměnili ani čtyři přesilovky, které v první části hráli.
Když na začátku druhé třetiny zvýšil vedení hostí svojí druhou brankou Sobotka, začal se z hlediště ozývat i nesmělý pískot nespokojených diváků. Ve 27. min. konečně dokázali skórovat i domácí hokejisté, když Hataš pohotově dorazil Sirotkovu ránu. V závěru třetiny pak domácí dokonali obrat dalšími dvěma brankami. Nejprve ujeli v oslabení Sirotek s Ulrychem a po perfektně sehrané kombinaci bylo vyrovnáno. Vzápětí Kousal jen vyrazil před sebe nepovedenou Hudíčkovu ránu a Kazatel poslal domácí do vedení.
Do závěrečné třetiny nahradil Kousala v brance hostí Sláma, ale ani on nedokázal brankový příděl v síti Žďáru zastavit. Puk totiž lovil zpoza svých zad po střelách Klímy a Dvořáka ještě dvakrát.
Branky: 27. Hataš (Sirotek, Klíma), 38. Sirotek (Ulrych), 39. Kazatel (Hudíček, Zadina), 47. Klíma (Kazatel, Dvořák), 53. Dvořák (Klíma, Sirotek) – 10. Sobotka (Plachý), Sobotka (Souček)
Rozhodčí: Würtherle
Vyloučení: 7:7
Využití: 0:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 230
Třetiny: 0:1, 3:1, 2:0
Vývoj skóre: 0:2, 5:2
Sestava Nymburka: Rückl – Ulrych, Hataš, Krejčík, Sem, Zákoutský, Müller – Dvořák, Sirotek, Klíma – Zadina, Kazatel, Hudíček – Kedršt, Šimek, Vacek – Zvolenský  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace