1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – SKLH Žďár nad Sázavou 6:0 (3:0, 3:0, 0:0)

07. 01. 2017

Ve 26. kole porazili nymburští hokejisté na domácím ledě mužstvo Žďáru nad Sázavou. Hokejisté Nymburka tak ukončili svému soupeři desetizápasovou šňůru vítězství. Nymburk se díky výhře posunul na 2. místo tabulky. Výborný výkon celého mužstva byl podpořen bezchybným brankářem Brázdilem, který si připsal druhé letošní čisté konto.

Domácí začali utkání výborně. Hned ve třetím střídání se na půlce rozjel ke skvělému sólu Kuncek a domácí šli do vedení. Po ubráněné přesilovce udeřili nymburští hokejisté podruhé, když Ječný z rohu nabil Stehlíkovi. Hosté nejvážněji zahrozili ve 12. minutě, kdy střela Pazourka skončila na břevně nymburské branky. V závěru úvodního dějství dostali domácí možnost hrát minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. V ní se jim dlouho nedařilo, pak ale zčista jasna našel Eis volného Smejkala a domácí vedli o tři branky.
Ve druhé třetině byli diváci svědky mírné převahy hostujícího družstva, góly však dávali jen domácí. Čtvrtou branku si hosté vsítili sami, když Hes přihrával před branku a vracející se obránce si puk nešťastně srazil do vlastní branky.  Krátce nato předvedl důraz za brankou Eis a Barbora střelou na lapačku zvýšil na pět nula. Další důraz a tah na branku předvedl Kuzďas, který obral o puk obránce a nekompromisní střelou opět na lapačku pošesté překonal hostujícího brankáře.
V závěrečné třetině se již skóre nezměnilo. Hosté se marně snažili alespoň o čestný úspěch, ale domácí obrana pracovala spolehlivě a Brázdil tak mohl na konci zápasu slavit druhý shutout.
Branky: 2. Kuncek (Dyrynk, Ježek), 6. Stehlík (Ječný, Hes), 20. Smejkal (Eis, Knesl), 23. Hes (Šimek), 29. Barbora (Eis), 36. Kuzďas (Dyrynk)
Rozhodčí: Hodač – Zmeškal, Gabriel
Vyloučení: 5:6
Využití: 1:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 180
Třetiny: 3:0, 3:0, 0:0
Vývoj skóre: 6:0
Sestava Nymburka: Brázdil – Loučka, Hes, Pýcha, Knesl, Ritig, Novák – Ječný, Šimek, Stehlík – Eis, Smejkal, Barbora – Kuncek, Ježek, Dyrynk – Kuzďas.

Fotogalerie: Vlastimil Čech

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace