1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)

15. 01. 2012

Ve 35. kole zvítězili nymburští hokejisté nad pelhřimovským Spartakem a připsali si tak třetí vítězství v řadě. V brance Nymburka kraloval Robin Blažíček, který za svá záda nepustil ani jeden puk a připsal si tak čisté konto.

Skóre zápasu mohl otevřít domácí Němeček, jenže místo nahoru mířil jen do Dolejšova betonu. Nymburk byl po celou úvodní část lepší, hosté hrozili jen z ojedinělých útoků. První střela, která se v zápase ujala, byl z hole obránce Knesla, který potvrdil že hraje ve výborné formě a skóroval již potřetí za sebou. Těsně před přestávkou pak domácí zvýšili na 2:0. Vlach napálil puk po ledě a Martinec jej nechytatelně tečoval přímo pod víko Pelhřimovské branky.
Ve druhé části domácí lehce polevili a hosté začali více vystrkovat růžky, jenže v koncovce se jim nedařilo. Tecl mířil v dobré pozici vedle a Zadražilovu tutovku zlikvidoval betonem Blažíček. V závěru třetiny přečkali hosté minutu a půl ve dvojnásobném oslabení a sami pak dostali příležitost přesilové hry. V ní spálil tutovou šanci domácí Kouřil, kterého vyčapal výborně chytající Dolejš.
Klid na nymburské hokejky přinesl až začátek třetí třetiny. Tregl našel zpoza branky volného Velechovského a ten propasíroval puk skrz pelhřimovského gólmana. Nymburk ukolébán vedením hodně polevil, začal chybovat a hosté se dostali do několika vyložených příležitostí. Na Blažíčkovi si však postupně dvakrát vylámal zuby Hadrava a ani Zelený se svojí bombou z mezikruží neuspěl. Úplný závěr pak okořenila pravá nefalšovaná bitka ve stylu kanadskoamerické NHL. V ní se do sebe pustil pelhřimovský Adam a o půl hlavy nižší nymburský Štěpán. Domácí Štěpán vyzyvatele Adama nejprve zasypal sprškou ran pěstí a když ani poté Adam nechtěl skončit, přetáhnul mu přes hlavu dres, čímž si vysloužil mohutné ovace všech přítomných diváků.
Branky: 16. Knesl (Šimek), 20. Martinec (Vlach, Němeček), 43. Velechovský (Tregl, Šimek)
Rozhodčí: Nečas
Vyloučení: 6:6, navíc Pour (P) 10 min. os. tr.
Využití: 0:0
Diváci: 250
Třetiny: 2:0, 0:0, 1:0
Sestava Nymburka: Blažíček – Knesl, Sem, Vlach, Šefl, Cicvárek, Tondr, F. Dvořák – Velechovský, Tregl, Šimek – Němeček, Sirotek, Martinec – V. Dvořák, Turinský, Weiss – Štěpán, J. Protivný, Kouřil   

Foto: Jiří Pulda
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace