1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 5:4 (1:1, 1:1, 3:2)

06. 10. 2010

V 7. kole 2. hokejové ligy zvítězil Nymburk doma nad Pelhřimovem. Dvě třetiny to nebyl příliš zajímavý hokej a kdo se z diváků dostavil až na poslední dvacetiminutovku o moc toho nepřišel. Vše podstatné se totiž odehrálo až ve třetí třetině.

V první třetině byli diváci svědky dvou branek. A obě padly v přesilovkách. Nejprve se prosadil z úhlu domácí Kedršt. O vyrovnání se postaral Suk, který našel skulinu mezi Rücklovými betony.
Na začátku druhé části hry byli v krátkém sledu za sebou vyloučeni tři hostující hráči. Nymburk se ale v početních výhodách trápil. Nevyužil ani více než minutu dlouhou převahu o dva muže. Čtvrtý vyloučený hostující hráč byl pak pro Nymburk osudný. Pelhřimovští ujeli dva na jednoho a perfektní akci zakončil ranou do prázdné branky Rašner. Domácí se ale rychle vzpamatovali a ještě v téže přesilovce zásluhou Šimka vyrovnali.
Do poslední třetiny se tedy šlo za vyrovnaného stavu. Také hosté dostali ve 47. min. možnost zahrát si pět na tři, což na rozdíl od domácích okamžitě využili a šli do vedení. S nymburskými to nevypadalo vůbec dobře, zvlášť když na trestnou putovali další dva domácí hráči. První oslabení ovšem Nymburk ubránil a v tom druhém udeřil. Domácí totiž podobně jako hosté skórovali v početní nevýhodě a po střele Zadiny vyrovnali. Neuběhly ani dvě minuty a domácí Klíma přesnou ranou nad lapačkou překonal Čekala počtvrté. A za dalších 25 vteřin dokonal obrat Šimek, po jehož střele lovil hostující brankář kotouč zpoza svých zad popáté. Neuvěřitelnou dvouapůlminutovku mohl dokončit  Kinkor, ovšem nařízené trestné střílení za faul Rašnera neproměnil. Hosté se nevzdali a dvě minuty před koncem ještě zásluhou Suka zdramatizovali závěr. Ke kratičké power play se však dostali až v úplném závěru, a ještě ji navíc ukončil svým faulem Havel.
Branky: 12. Kedršt (Sem), 32. Šimek (Kedršt), 55. Zadina (Šimek), 57. Klíma (Dvořák, Sirotek), 57. Šimek (Zadina, Sem) – 18. Suk (Havel), 32. Rašner (Hrbatý), 47. Roháčik (Havel), 59. Suk
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení: 7:10, navíc proti hostům TS
Využití: 2:2
Oslabení: 1:1
Diváků: 200
Třetiny: 1:1, 1:1, 3:2
Vývoj skóre: 1:0, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4
Sestava Nymburka: Rückl – Ulrych, Hataš, Zákoutský, Sem, Vlach, Pánek – Dvořák, Sirotek, Klíma – Šimek, Zvolenský, Zadina – Němeček, Vacek, Kedršt – J. Hladík, Kinkor
    
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace