Týden hokeje 21.9.2017 od 16:30 na zimním stadionu v Nymburce

Ve čtvrtek 21.9.2017 budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Více podrobností v článku

NED Hockey Nymburk – Spartak Pelhřimov 5:6 sn (2:1, 1:1, 2:3 – 0:0 – 0:1)

03. 10. 2012

V 5. kole druhé hokejové ligy podlehl Nymburk na domácím ledě Spartaku Pelhřimov. Tenhle zápas bude domácí hokejisty ještě dlouho strašit. Dvakrát v zápase vedli o dvě branky a přesto prohráli.

Hosté otevřeli skóre zápasu už na konci první třetiny, když ukázkově zakončil nájezd dva na jednoho Plachý. Další tři branky pak padli po střelách od modré čáry. Nejprve vyrovnal Knesl a poté poslal domácí do vedení Šefl.
Na začátku druhé části ovšem hosté zásluhou Tobolova nahození vyrovnali. Nymburk měl ve druhé části převahu, Velechovský orazítkoval břevno, Martinec tyč. Gólově se prosadil dorážkou Vrba a po druhé třetině tak ukazovala časomíra stav 3:2.
Ve třetí části zvýšil na 4:2 Jonáš a zdálo se, že Nymburk kráčí za vítězstvím. Ve 29. minutě chyboval za vlastní bránou domácí Vrba a hosté se dostali na dostřel jedné branky. Klid do nymburských vod vrátil po dvaceti vteřinách Sem, který vrátil Nymburku dvoubrankové vedení. Jenže klid to byl pro domácí zřejmě příliš velký. V čase 54:53 za stavu 5:3 putoval hostující Kubát na trestnou a zdálo se, že Nymburk už o tři body nemůže přijít. Ale stalo se. Hosté nejprve snížili v oslabení po chybě domácích v útočném pásmu. V čase 59:10 si vzali pelhřimovští oddechový čas a zkusili hru v power play, kterou přetavili po 12 vteřinách ve vyrovnávací branku. Opařený Nymburk nezvládl přesilovku v prodloužení a neuspěl ani v nájezdech. Po prvních třech sériích byl vyrovnaný, když na obou stranách uspěli dva střelci. Ve čtvrté sérii se vyplatil hostům geniální tah se změnou gólmana. Čekala nahradil Jíra a Sirotek, který v první sérii zkušeně zavěsil, podruhé vlastně ani nezakončil a hosté se tak mohli radovat z vítězství.
Branky: 6. Knesl (Sem), 20. Šefl (Velechovský), 30. Vrba (Jonáš, Martinec), 45. Jonáš (Martinec), 49. Sem (Velechovský, Malínský) – 1. Plachý (Bezděk), 22. Tobola (Kasalý, Hadrava Marek), 49. Votápek (Hadrava Marek, 57. Adam (Bezděk), 60. Kubát (Plachý),  Bezděk rozhodující sn
Rozhodčí: Jechoutek – Rybáček, Marek
Vyloučení: 3:6