NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 5:8 (2:2, 1:2, 2:4)

05. 01. 2011

V zápase 25. kola druhé ligy prohrál Nymburk na domácím ledě s Pelhřimovem. Nejlepší obrana v soutěži shořela proti Pelhřimovu jako papír. Utkání rozhodly neuvěřitelné individuální chyby obránců Nymburka, nad kterými žasnul nejeden domácí fanoušek. Nymburk nevyhořel jen v obranné hře, ale také v přesilovce. Nejenže nevyužil ani jednu přesilovku, sám naopak v početní výhodě hned dvakrát inkasoval.

V prvních dvou minutách si vytvořili domácí dvě obrovské šance, přičemž při té druhé zastavil hostující obránce Posmyk puk až na čáře. Když navíc poslal Sirotek v 7. min. Nymburk do vedení, nikdo netipoval, že domácí v zápase prohrají. Jenže krátce nato obral váhajícího Hataše o puk Hrbatý a bylo vyrovnáno. Vzápětí Hataš ztratil puk a nezbylo mu než zahákovat ujíždějícího Suka. Následovalo trestné střílení, které Suk s přehledem proměnil. V další minutě proměnil trestné střílení i domácí Kazatel a tak byl po první třetině vyrovnaný stav 2:2.
Ve druhé části už to byla ze strany Nymburka hokejová tragedie. Nejprve inkasovaný gól v oslabení, pak nájezd dva na jednoho, po kterém skončil Zadina (bez toho aniž by vystřelil) za bránou... Hosté takové příležitosti ve zbytku zápasu zakončovali brankou... Do druhé sirény se ještě vměstnaly branky pelhřimovského Plachého a premiérový gól nymburského mladíčka Tregla, který snížil na 3:4.
Krátce po páté brance hostů vystřídal v nymburské brance Vajnera ve své druholigové premiéře Škubal. První zápas mu ovšem spoluhráči vůbec neulehčili. Přesně po minutě jeho pobytu na ledě před ním zůstal zcela nekrytý Suk a i když se Škubal snažil jak mohl Sukovi v brance nezabránil 3-6. Nymburku se podařilo zásluhou Kazatele a Michala Protivného  snížit znovu na rozdíl jediné branky a zdálo se, že by zpackané utkání nemuselo nakonec skončit špatně. Ježe přišla neuvěřitelná minela nejzkušenějšího nymburského obránce Krejčíka, který rozehrál přímo na hůl Votápka a ten se z nájezdu nemýlil. Zcela rozloženou obranu domácích dorazila povedená kombinace Hrbatého a zakončujícího Tecla.
Branky: 7. Sirotek (Klíma, Cicvárek), 16 Kazatel TS, 39. Tregl (Protivný M.), 47. Kazatel (Šimek), 52. Protivný M. (Klíma, Kozák) – 10. Hrbatý, 15. Suk TS, 26. Kubát (Fibikar), 35. Suk (Havel), 44. Plachý (Tecl, Hrbatý), 46. Suk (Kubát), 53. Votápek, 58. Tecl (Hrbatý, Plachý)
Rozhodčí: Vokřál
Vyloučení:2:6, navíc Roháčik 10 min. os. tr.