1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 6:1 (0:0, 3:0, 3:1)

17. 10. 2009

V dalším zápase druhé ligy porazil Nymburk doma Pelhřimov. Zápas proti Pelhřimovu byl posledním pro nymburského obránce Tomáše Kaulfuse, který byl nucen ze zdravotních důvodů ukončit v osmadvaceti letech svoji kariéru. Do utkání nastoupil jako kapitán týmu a rozloučil se stylově – vítězstvím. Hůře dopadl zápas pro nymburského Tomu, který byl odvezen s otřesem mozku do pražské nemocnice.

Domácí hokejisté slavili úspěch především díky trpělivosti. Po první bezbrankové třetině, ve které nehrál hostující Pelhřimov vůbec špatně, udeřili na začátku druhé části hry. Dvořák se během jednoho střídání dvakrát trefil za Maláčova záda a domácí se dostali do dvoubrankového vedení. Hosty ani dvě slepené branky nesrazili na kolena stále se snažili, ovšem poctivá obrana domácích je nepouštěla do žádné výraznější šance. Jedinou šanci pelhřimovských spálil Kůrka. Z gólu se tak radovali opět domácí, když Drakovu ránu od modré propasíroval pod betony Maláče Velechovský.
Na začátku poslední části hry se naskytla domácím možnost dvojnásobné přesilovky. Tu sice zahráli výborně, ale z gólu se radovali až po návratu prvního z pelhřimovských na led. Drak vypálil od modré, Velechovský s dorážkou ještě neuspěl, ovšem Vacek už se bekhendovou střelou nemýlil – 4:0. V 53. min. využili domácí další přesilovku a Sirotek si připsal svoji premiérovou trefu v letošním ročníku. Až poté se dostali ke slovu hosté. Bezmocně ležící Rückl se marně natahoval po puku, který dorazil do opuštěné klece Jánský. Poslední slovo ovšem opět patřilo nymburským hokejistům a opět to byl gól v početní převaze. Krejčík napřáhl od modré a tečovaná rána skončila až v síti. Také pro něj to byl první gól v sezóně.
Branky: 22. Dvořák (Vacek, Protivný), 22. Dvořák (Dulovec), 35. Velechovský (Drak, Protivný), 46. Vacek (Protivný, Drak), 53. Sirotek (Drak), 58. Krejčík (Sirotek, Dulovec) – 54. Jánský
Rozhodčí: Chlaň
Vyloučení: 7:8
Využití: 3:0
Oslabení: 0:0
Diváci: 220
Třetiny: 0:0, 3:0, 3:1
Vývoj skóre: 5:0, 5:1, 6:1
Nymburk: Rückl – Vlach, Kříž, Krejčík, Kaulfus, Švácha, Drak – Velechovský, Protivný, Vacek – Dvořák, Sirotek, Toma – Martinec, Mareš, Šimek – Zvolenský, Dulovec, Hloušek    
 
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace