1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Spartak Pelhřimov 8:2 (2:0, 4:0, 2:2)

23. 10. 2011

Ve 13. kole 2. ligy rozcupovali nymburští hokejisté Pelhřimov. Pelhřimovští hokejisté v Nymburce vyhořeli jako papír a vezou si domů debakl. V nymburském dresu řádili především Martinec s Weissem, kteří si oba připsali 2+2 kanadské body. Dva góly vstřelil také Vaľko.

Přesně po dvaceti třech minutách bylo prakticky o výsledku zápasu rozhodnuto. V čase 22:59 totiž vstřelil Martinec pátý gól Nymburka a Pelhřimov byl v tu chvíli zralý na ručník.
Nymburk začal svoji kanonádu už ve 2. min., když si krásně položil Vaľko Dolejše a otevřel skóre zápasu. V 8. min. se podél mantinelu prodrala posila z prvoligových Benátek Weiss a bylo to 2:0. Hosté mohli snížit v sérii přesilovek, ovšem Kociána nepřekonali.
Nástup do druhé části byl pro hráče Pelhřimova ještě kritičtější než úvod zápasu. Už po 20 vteřinách totiž překonal Dolejše Martinec. V čase 22:40 se opět podél mantinelu prohnal Weiss, jehož střelu na lapačku nedokázal brankář hostí zkrotit. Po této brance se Dolejš odebral na střídačku a nahradil ho Čekal. Ten však vydržel s čistým kontem pouhých 19 vteřin. Hned první střela, která na něj mířila totiž skončila za jeho zády. Domácí hráče vysoký náskok ukolébal a polevili v nasazení. Hosté se dostali při svých vlastních oslabeních k několika nebezpečným brejkům, ovšem ani jednu z několika vyložených šancí nedokázali přetavit v branku. Naopak Nymburk odpověděl krásnou přesilovkou akci na jejímž konci byl šestý gól z hole Vaľka.
Začátky jednotlivých třetin byly pro hosty tragické. Také v samém úvodu poslední části totiž inkasovali. Tentokrát se prosadil dokonce při vlastním oslabení Šimek. Až pak se trefili i hosté, když Kubát střelou do prázdné potrestal špatné vyjetí Kociána z branky. Jenže Nymburk v další přesilovce vstřelil osmou branku a diváci si začali žádat desítku. Té se nakonec nedočkali, naopak hostující Hrbatý potrestal zmatky v rozehrávce domácích a dal tak skóre konečnou podobu.
Branky: 2. Vaľko (Sedlák), 8. Weiss, 21. Martinec (Weiss), 23. Weiss (Martinec, Tondr), 23. Martinec (Dvořák), 37. Vaľko (Šimek, Sem), 41. Šimek,  48. Šefl (Weiss, Martinec) – 47. Kubát (Novotný), 52. Hrbatý (Plachý)
Rozhodčí: Soldán
Vyloučení: 8:8
Využití: 3:0
Oslabení: 1:0
Diváci: 270
Třetiny: 2:0, 4:0, 2:2
Vývoj skóre: 7:0, 7:1, 8:1, 8:2
Sestava Nymburka: Kocián – Šefl, Drak, Knesl, Sem, Tondr, Cicvárek – Dvořák, Weiss, Martinec – Vaľko, Šimek, Sedlák – Velechovský, Tregl, Bříza – Němeček, Eis     

Foto: Jiří Pulda
 
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace