1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - Stadion Kutná Hora 2:4 (1:1, 1:3, 0:0)

13. 01. 2010

Ve 29. kole druhé hokejové ligy nenavázal Nymburk na vítězství z minulého kola a prohrál s Kutnou Horou. Utkání dopadlo stejně jako první vzájemný zápas na nymburském ledě, ve kterém Nymburk taktéž prohrál 2:4. Doma se tedy Nymburku proti Kutné Hoře nedaří.

Nymburk začal utkání přesilovkou, nic v ní ale nevymyslel. Naopak krátce po jejím skončení ujel domácí obraně Vylíčil a blafákem poprvé překonal Micku. V 10. min. hasil další nájezd hostujícího hráče faulem Kozák a načal tak sérii čtyř nymburských oslabení za sebou. Kutnohorští ovšem početní výhody neproměnili, naopak čtyři vteřiny před koncem inkasovali. Svůj první gól mezi dospělými vstřelil Tomáš Hladík.
Hned v úvodu druhé části hry se však hosté dostali znovu do vedení, když Beránkův pokus pohodlně dorazil Bláha. Krátce na to vstřelil, dokonce při vlastním oslabení, další branku hostí Adamec a Nymburk rázem prohrával 1:3. Ve 28. min. se podařilo v přesilovce zásluhou přesné teče Dvořáka domácím snížit. Další početní výhoda o jednoho muže už však domácím nevyšla. Ba právě naopak. Při přesilovce se totiž dopustili hned dvou faulů, přičemž za ten druhý nařídil rozhodčí trestné střílení. To proměnil precizním blafákem Hemský a opět tak zvýšil vedení hostí na dvoubrankový náskok.
V poslední části hry se nymburští marně snažili něco vymyslet. Zkušení hosté si už výhru v pohodě uhlídali. Nymburk už prakticky brankáře Kalouska vůbec neohrozil, naopak Micka ještě musel likvidovat šance Bláhy a Hemského.
Branky: 20. T. Hladík (Pánek, Sirotek), 28. Dvořák (Kořínek, Vacek) – 5. Vylíčil (Rejzek), 21. Bláha (Beránek), 23. Adamec, 37. Hemský TS
Rozhodčí: Würtherle
Vyloučení: 10:11
Využití: 1:0
Oslabení: 0:2
Diváků: 250
Třetiny: 1:1, 1:3, 0:0
Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:4
Sestava Nymburka: Micka – M. Krejčík, Kořínek, Cicvárek, Drak, Sem, Kozák, Pánek – Dvořák, Sirotek, Vacek – Martinec, Dulovec, T. Hladík – Mareš, Velechovský, Hloušek - Němeček              

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace