NED Hockey Nymburk - Stadion Kutná Hora 2:4 (2:1, 0:3, 0:0)

07. 10. 2009

Ve středočeském hokejovém derby byli úspěšnější hosté z Kutné Hory. Nymburk předvedl nejhorší výkon sezóny a s předposledním týmem tabulky prohrál. O výsledku rozhodli hosté v prostřední třetině, kdy v jednom oslabení vstřelili dvě branky a další přidali v přesilovce. Domácí se přesvědčili, že bez nasazení, agresivity a bruslení se ve 2. lize nedá uspět. Hosté zvítězili zcela zaslouženě.

Nymburku vyšel skvěle začátek a už ve 37. vteřině zápasu se po Vackově střele ujal vedení. Hosté však hned z první přesilovky zásluhou Kraučuka vyrovnali. Domácí pak neproměnili minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku, přesto však šli do vedení. V 18. min. našel Švácha ideálně Tomu a ten svojí šestou branku v sezóně poslal Nymburk do vedení.
To však bylo ze strany domácích vše. Ve druhé dvacetiminutovce tvrdili muziku hosté. Nymburský M. Krejčík nejprve dvěma fauly oslabil vlastní tým a pak při vlastní přesilovce neudržel na útočné modré Hemského. Ten v samostatném nájezdu „vykoupal“ Rückla a bylo vyrovnáno. Ještě v téže přesilovce domácích ujel podél mantinelu Nakládal, natlačil se před domácího brankáře a během minuty se stav skóre změnil z 2:1 na 2:3. Hřebíček do rakve domácích zatloukl nádhernou akcí Beránek, který z nymburských hráčů udělal statisty a pohodlně vstřelil čtvrtý gól.
Už v poslední třetině pak zabránil pátému gólu v síti brankář Rückl, který fantastickým zákrokem lapačkou chytil Beránkovu střelu.  Domácí se k vážnějšímu ohrožení hostujícího brankáře Malého ani nedoslali.
Branky: 1. Vacek (Protivný, Martinec), 18. Toma (Švácha) – 6. Kraučuk (Heřmanský), 30. Hemský, 30. Nakládal (Janata), 36. Beránek (Florian)
Rozhodčí: Pražák
Vyloučení: 9:9