1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk – Stadion Kutná Hora 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)

23. 09. 2007

V utkání 2. kola 2. hokejové ligy porazil Nymburk nováčka z Kutné Hory. Ten se předváděl houževnatou a bojovnou hru a nedal domácím nic zadarmo.

Hned od začátku utkání se hosté prezentovali pozornou obranou a domácí se tak jen těžko dostávali do šancí. K úvodní brance nepomohla nymburským ani minutu a půl dlouhá dvojnásobná přesilovka. Na druhé straně spálil největší šanci hostí Polák, který v samostatném nájezdu mířil nad.
Skóre zápasu se tak měnilo až ve druhé dvacetiminutovce. Nymburk dvakrát udeřil v přesilovce a zásluhou Nýče a Krejčíka se dostal do dvoubrankového vedení. Chvíli na to muselo být utkání kvůli bitce kolínských a kutnohorských fanoušků utkání přerušeno. Kutnohorští fanoušci totiž přešli ze svého sektoru ke skupince kolínských fans, kteří se přijeli na utkání podívat, a vyprovokovali bitku, po níž zůstal jeden z hostujících fanoušků ležet na zemi. Po krátké pauze hra pokračovala. Hostující Polák zmařil svoji druhou obrovskou šanci a pak ani hosté neproměnili dvojnásobnou přesilovku.
Kutnohorští se radovali až na začátku třetí třetiny. Králíček zůstal dvakrát zcela sám před bezmocným Matouškem a bylo vyrovnáno. Nymburk se však třetím gólem v přesilovce dostal opět do vedení a to už do konce zápasu nepustil.
Branky: 21. Nýč (Sirotek, Culka), 25. Krejčík (Šimek), 49. Nýč (Sirotek, Culka) – 43. Králíček (Hemský, Polák), 46. Králíček (Jančařík)
Rozhodčí: - Podrazil, Prokop
Vyloučení: 7:7, navíc Jančařík (KH) 10 min. os. tr.
Využití: 3:0
Oslabení: 0:0
Diváků: 350
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:2
Vývoj skóre: 2:0, 2:2, 3:2
Sestava Nymburka: Matoušek – Zeman, Kaulfus, Kos, Krejčík, Dvořák, Bartoníček, Vlach – Culka, Nýč, Sirotek – Vondrlík, Šimek, Fišer – Dulovec, Turinský, Prachař – Lipták, Hertl, Martinec

Trenér Nymburka Petr Zbíral: V zápase jsme podali bojovný výkon. Do 3. třetiny jsme šli z výborné pozice, bohužel po individuálních chybách našich hráčů hosté vyrovnali. V dnešním utkání nám šli výborně přesilovky, ve kterých jsme byli hodně nebezpeční a rozhodli jsme v nich celé utkání. Jsem rád, že jsme zvládli i úplný závěr zápasu. Přišlo tam sice zbytečné vyloučení, kterého bychom se měli vyvarovat, ale i to jsme zvládli.

Trenér Kutné Hory Tomáš Topol: Dvě třetiny jsme byli lepším týmem. Nymburk nás možná trochu podcenil. My jsme podali stejně jako proti Písku bojovný výkon. Dnes jsem však přeci jen věřil, že získáme alespoň bod. Bohužel při třetím inkasovaném gólu v naší brance přišla individuální chyba našeho hráče, který nechal před brankou volného Nýče a ten vstřelil vítězný gól.
  

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace