NED Hockey Nymburk - Strakonice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)

22. 02. 2005

Ve 3. zápase 2. kola porazil Nymburk doma Strakonice a vede v sérii 2:1 na zápasy. Nymburk nastoupil do zápasu s uzdraveným Lukešem, který se hned prezentoval dvěma trefami. Hosté doplatili na svoji nečistou hru. Dvakrát inkasovali ve dvojnásobném oslabení a sami dvojnásobnou přesilovku nevyužili.

Ve 3. zápase 2. kole porazil Nymburk doma Strakonice
NED Hockey Nymburk – HC Strakonice 5:2 (1:1, 2:0, 2:1)
Už po 76 odehraných vteřinách se Nymburk ujal vedení. Toma nahodil puk před branku a od Petrákovi brusle se puk odrazil za záda Pinkase. Protože nešlo o úmyslné kopnutí rozhodčí gól uznal a hosté ani neprotestovali. V 9. min. se hostům podařilo v přesilovce vyrovnat. Valent si vybral slabší chvilku a pustil střelu na lapačku za svá záda.
V prostřední dvacetiminutovce se hrál velmi dobrý hokej. Obě mužstva bruslila a nebyla nouze o tvrdé zákroky. Nymburk se dostal v 25. min. zásluhou Lukeše do vedení. Ve 29. min. při signalizované výhodě se hosté dopustili dalšího faulu a tak měl Nymburk možnost hrát dvě minuty dvojnásobnou přesilovku. Při té nejprve mířil do břevna M. Zeman a pak opět Lukeš zvýšil na 3:1. Také hosté dostali možnost hrát v pěti proti třem ovšem minutu a čtvrt dlouhou výhodu nevyužili. Naopak Nymburk už ve čtyřech měl obrovskou šanci, ale Petrák ve výhodné pozici nepochopitelně přihrával.
I druhou přesilovku domácích 5 na 3, kterou rozdělila druhá přestávka Nymburk využil. Sirotkovu odraženou přihrávku na Lukeše umístil za Pinkasova záda Jágr. Hostujícího gólmana pak ještě po střelách Krále a Malého zachránila tyčka. Hosté ještě vykřesali naději, když využil další přesilovku Malkus, ovšem vzápětí jak jinak než v přesilovce potvrdil Culka vítězství Nymburka.
Branky: 2. Petrák (Toma), 26. Lukeš (Dvořák), 30. Lukeš (Kosejk, Jágr), 41. Jágr (Sirotek, Kosejk), 52. Culka (Toma, Krejčík) – 9. Bláha (Horák), 49. Malkus (Bláha)