1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - TJ Sršni Kutná Hora 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)

21. 09. 2011

Ve 4. kole druhé hokejové ligy dokázali konečně Nymburští hokejisté zvítězit, když porazili Kutnou Horu. Utkání začalo s čtvrthodinovým zpožděním, protože rozhodčí se zdrželi cestou. První hattricku v sezóně dosáhla letní posila Lukáš Vaľko.

Utkání začalo hodně divoce. Už na začátku 2. min. lovil nymburský Rückl poprvé kotouč z vlastní sítě, když jej překonal Janata. Hosté však vzápětí vlastní nedisciplinovaností o náskok přišli, poté co ve dvojnásobné přesilovce vyrovnal Vaľko. Na konci 7. min. pustil hodně lacinou branku kutnohorský gólman Krištof a domácí šli do vedení. To však trvalo jen dvě minuty. Křišťan si vyměnil puk se Sladkým a ten se neomylně trefil přesně do růžku. S brankovou přestřelkou však ještě nebyl konec. Půl minuty nato nahodil puk před branku Drak a pro Vaľka nebylo problém zasunout puk do odkryté branky. Pak se brankový příděl přeci jen zastavil. Dalšímu gólu totiž po střele kutnohorského Kubišty zabránila tyč.
Hosté se přeci jen vyrovnání dočkali. Po evidentním neodpískaném faulu na Draka se dostal puk k Bláhovi, který se proti zaskočenému Rücklovi nemýlil. Nymburští hokejisté marně protestovali u hlavního rozhodčího Dundra, nebylo jim to však nic platné. Domácí hráče nespravedlnost správně naštvala a dostali se do tlaku. Sirotek sice ještě ve dvojnásobné přesilovce minul zcela odkrytou branku, ovšem Vaľko už svoji šanci využil. Těsně před koncem třetiny pak přidal v další přesilovce pátou branku bekhendovou střelou Martinec.
Hosté na začátku poslední části hry zásluhou Kubišty snížili, jenže vyrovnat se jim nepovedlo. Nejblíže ke gólu měl Nakládal, který trefil břevno. V 56. min. se však rozhodlo. Sirotek obral o puk váhajícího Heřmanského a Vaľko dokončil svůj hattrick. Hosté ještě po střele Pomichálka zacinkali na tyčku, ke změně skóre už ale nedošlo.
Branky. 6. Sedlák (Drak, Vaľko), 7. Pánek (Vlach), 10. Vaľko (Drak, Sirotek), 36. Vaľko (Sedlák, Sirotek), 40. Martinec (Sedlák), 56. Vaľko (Sirotek) – 2. Janata (Sladký), 9. Sladký (Křišťan), 32. Bláha (Burda), 43. Kubišta (Pomichálek)
Rozhodčí: Dundr
Vyloučení: 4:9
Využití: 3:1
Oslabení: 0:0
Diváci: 250
Třetiny: 3:2, 2:1, 1:1
Vývoj skóre: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 5:3, 5:4, 6:4
Sestava Nymburka: Rückl – Drak, Šefl, Knesl, Sem, Pánek, Vlach, Cicvárek – Dvořák, Sirotek, Vaľko – Martinec, Šimek, Sedlák – Tregl, Turinský, Toma – Němeček, J. Protivný, Rys

Foto: Jiří Pulda
    
 
Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace