NED Hockey Nymburk - TJ Sršni Kutná Hora 9:1 (3:0, 4:0, 2:1)

07. 12. 2011

Ve 26. kole nedal Nymburk poslední Kutné Hoře žádnou šanci a přesvědčivě ji porazil. Hrdinou utkání se stal nymburský Tregl, který vstřelil čtyři branky. Hostům nepomohlo ani dvojité střídání brankářů. Největším smolařem zápasu se stal brankář Nymburka Pavel Bílek, který přišel o první čisté konto 13 vteřin před koncem zápasu.

Nymburští hokejisté nenechali nikoho na pochybách a hned od začátku se do svého soupeře s vervou pustili. Už v 17. vteřině zazvonil na tyčku Velechovský. Ve 46. vteřině pak otevřel skóre zápasu Tregl. Dalších několik šancí domácí neproměnili, jenže hosté byli neškodní i v přesilovkách. V závěru třetiny Nymburk přidal další dva góly a tak šli hosté do kabin s tříbrankovým mankem.
Do druhé třetiny vystřídal v brance Kutné Hory Kalouska Barta, který však udržel čisté konto pouhých 6 vteřin, než jej překonal Velechovský. Hosté díky dvěma přesilovkám vyrovnali hru, ale na vážnější akci se nezmohli. Naopak po střelách Vaľka a dorážky Ryse se v čase 29.32 vydal Barta zpět na střídačku a do branky se vrátil Kalousek. Nymburk byl v neuvěřitelném laufu a hosté jen bezmocně zírali, jak domácí kombinují. 20 vteřin po návratu kalouska mezi tyče se domácí radovali znovu. Rozhodčí uznal Dvořákovu dorážku jako gól, po poradě s čárovými však svůj verdikt změnil. Nutno přiznat, že správně neboť i nymburští diváci za brankou přiznali, že to byla tyčka. Ještě do přestávky však Kalousek přeci jen kapituloval. Ujíždějícího Tregla seknul Tugarinov, sám postižený nařízené trestné střílení proměnil a završil tak svůj hattrick.
Ve třetí třetině přidali domácí další dvě branky. Nejdřív se trefil Vaľko a devátou branku vstřelil po výborné práci Turinského opět Tregl. Kýžená desátá branka ovšem nepadla, i když k jejímu vstřelení měli domácí několik příležitostí. Naopak v čase 59:47 se po zmatcích v obraně Nymburka trefil Muras, který tak připravil Bílka o čisté konto.
Branky: 1. Tregl (Němeček) 19. Tregl (Němeček), 20. Toma, 21. Velechovský (Vaľko), 29. Vaľko (Šimek, Velechovský), 30. Rys (Turinský, Němeček), 35. Tregl TS, 47. Vaľko (Sem), 49. Tregl (Turinský) – 60. Muras (Sladký)
Rozhodčí: Doležel
Vyloučení: 7:4, navíc proti KH nařízeno TS