1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - TJ Stadion Kutná Hora 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

12. 12. 2010

Po třech týdnech se představili nymburští hokejisté na domácím ledě, natěšeným fanouškům ovšem předvedli mdlý výkon a s Kutnou Horou prohráli. Nymburku nepomohla ani mohutná podpora Tureckých hokejistů, kteří jsou v Nymburce na soustředění, a kteří spolu s domácími fanoušky hlasitě podporovali domácí tým. Opět se potvrdilo, že doma Nymburk na Kutnou Horu neumí zahrát. V historii pátý vzájemný zápas na nymburském ledě a čtvrtá výhra Kutné Hory – tak hovoří statistiky.

Nymburk totálně vyhořel v přesilovkách. Z dvanácti vyloučení hostujících hráčů dokázal potrestat jedno jediné. Ve zbylých předváděl jen marnost a zmar. Přesilovky bez jakékoliv myšlenky a nápadu, místo tvrdých střel jen alibistické nahazování od modré.
Naproti tomu Kutná Hora dokázala vytěžit z minima maximum. Do vedení se hosté dostali v polovině první části, když Kraučuk střelou zdálky nachytal Vajnera v brance domácích. Vzápětí Vajner zazmatkoval při výjezdu z branky, Prachař ovšem mířil nad.
Na začátku druhé části se dostali hosté při poskytnuté výhodě už do dvoubrankového vedení, poté co přesně mířil Procházka. Nymburk sice krátce na to v přesilovce po pěkné kombinační akci snížil, ovšem to bylo vše. Obrovskou šanci na vyrovnání zmařil Liška, který v oslabení zcela sám nevyzrál na Linharta.  
V poslední části už hosté jen bránili náskok. Domácí prakticky za stálé převahy ostřelovali Linharta, ovšem kutnohorský náhradník už za svá záda žádný puk nepustil.
Branky: 28. Klíma (Sirotek, Dvořák) – 12. Kraučuk (Rejzek), 24. Procházka (Králíček)   
Rozhodčí: Würtherle
Vyloučení: 6:12, navíc Krejčík (N) 10 min.
Využití: 1:0
Diváci: 370
Třetiny: 0:1, 1:1, 0:0
Vývoj skóre: 0:2, 1:2
Sestava Nymburka: Vajner – Müller, Hataš, Krejčík, Sem, Zákoutský, Houser – Dvořák, Sirotek, Klíma – Kazatel, Liška, Zadina – Hudíček, Turinský, Vacek – Zvolenský
Sestava Kutné Hory: Linhart – Fejgl, Kadlec, Nakládal, Janata, Z. Procházka, Veselý – Prachař, Beránek, Pelán – Vylíčil, Muras, Křišťan – Kraučuk, Bláha, Králíček

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace