1932 SK Polaban Nymburk - 2012 NED Hockey Nymburk - 80 let ledního hokeje v Nymburce

NED Hockey Nymburk - UHK Lev Slaný 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)

13. 02. 2008

Nymburk porazil poslední tým skupiny Západ Slaný a ve skupině Střed se posunul na 7. místo.

Vše podstatné z celého zápasu se událo až v jeho posledním dějství. V prvních dvou třetinách měl Nymburk trvalý tlak, ovšem vytěžil z něj jedinou kloudnou šanci. A tak z ojedinělých příležitostí hrozili hosté. Na konci první dvacetiminutovky musel Jágr v brance Nymburka likvidovat tvrdou ránu Lapáčka a pak Kregl netrefil před zcela odkrytou brankou puk. Na začátku druhé dvacetiminutovky přišla první vážná šance Nymburka do které se dostal Nýč, bekhendem ale skvělého Nováka v brance hostí nepřekonal.
O výsledku se tak rozhodlo až v poslední třetině. Nejprve neproměnil svoje sólo Dulovec, o minutu později už se ale z gólu mohl radovat. Po Hertlově vyhrané buly napálil puk z první přímo do růžku Novákovi branky. Podruhé se domácí radovali pět minut před koncem kdy Sirotek vstřelil pojišťovací gól. Hosté však nesložili zbraně a Málek střelou od modré ještě vykřesal naději, domácí si ale hodně těžce vybojované vítězství už nenechali sebrat.
Branky: 46. Dulovec (Hertl), 54. Sirotek (Nýč) – 57. Málek (Průcha, Novák)
Rozhodčí:
Vyloučení: 8:6
Využití: 0:1
Oslabení: 0:0
Diváků: 260
Třetiny: 0:0, 0:0, 2:1
Vývoj skóre: 2:0, 2:1
Sestava Nymburka: Jágr – Kaulfus, Kříž, Kos, Zeman, Krejčík, Kumstát – Dvořák, Nýč, Kadeřábek – Sirotek, Turinský, Dulovec – Vondrlík, Hertl, Martinec – Fišer   

Doporučujeme: Světelná reklama | Klimatizace