SC Blue Bucks Kolín - NED Hockey Nymburk 1:3 (0:0, 1:0, 0:3)

01. 12. 2002

Ke svému 20. mistrovskému zápasu v letošní sezóně zajížděli nymburští hokejisté na led rivala do Kolína. Hostující hráče přijelo povzbudit několik stovek fanoušků, kteří byli svědky historicky prvního vítězství Nymburka v Kolíně v druholigové historii. Předpověď skvělé atmosféry při zápase se opět potvrdila. Prakticky po celý zápas hnaly oba tábory fanoušků své hráče dopředu. Hostující příznivci se nakonec radovali o mnohem víc.

První desetiminutovku byli lepší hosté, ačkoli se museli dvakrát bránit v oslabení, Kolín však v přesilovkách tápal. Ani Nymburk s početní převahou ve 13. min. nenaložil dobře a nakonec si největší šanci připravil v oslabení kolínský Malý. Další dvě příležitosti už při hře v plném počtu zneškodnil Kremina Jelínkovi a Čejkovi. Nymburk zahrozil znovu až ve 20. min., kdy se nejdříve probil obranou Toma, ale bekhendem trefil tyč, vzápětí Dvořák v samostatném nájezdu mířil vedle.
V úvodu prostřední dvacetiminutovky měli domácí další výhodu jednoho muže v poli v níž Nedbal prudkou ranou vyzkoušel pozornost Kreminy. Ve 26. min. vypracoval Hlinka na druhé straně tutovku pro Jeníka, ten ale mířil jen do hrudi Kalouska. O další minutu později se mohli domácí příznivci poprvé radovat. Bartoníček si totiž srazil do vlastní sítě pokus Šebesty a Kolín vedl 1:0. Inkasovaný gól hosty rozhodil a v následujících minutách se museli bránit tlaku domácích. Největší šance si připravili Prachař s Šebestou, oba však skončili na bezchybném Kreminovi.
Závěrečná dvacetiminutovka začala 101 sekundovou přesilovkou hostí 5 na 3. Hosté ji však zahráli mizerně a Kalouska ohrozili jen ranami od modré. Kolín se ubránil a Synek mohl zvýšit, jenže Kremina vleže vytěsnil puk mimo branku. V další přesilovce se však hosté přeci jen radovali. Kos nahodil před branku, Toma tečoval a Turinský vyrovnal do prázdné branky na 1:1. Hned po vyrovnání se také Nymburk musel bránit ve třech, ale ani domácí 33 vteřin trvající přesilu nevyužili. Poslední minuty šel Nymburk za vítězstvím a fyzicky vyčerpaní domácí inkasovali. Kosovu a Černého ránu stihl ještě Kalousek zlikvidovat, ovšem v 58. min. Hlinka skvěle předložil Langerovi a na jeho pokus byl již gólman domácích krátký. Půl minuty před koncem se ještě domácí pokusili o power play, ovšem tři vteřiny před sirénou potřetí inkasovali. Vrbata našel zadovkou Hnáta a ten svým gólem spustil gejzír radosti nymburských fanoušků. Ti se pověsili na plexiskla a všem hráčům skandováním poděkovali za vítězství. Zhruba padesátka nejvěrnějších pak čekala před stadionem, aby znovu poděkovala hráčům za jejich výkon.
Branky: 27. Šebesta - 48. Turinský (Toma, Kos), 58. Langer (Hlinka), 60. Hnát (Vrbata)